MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jodi Picoult: Je to i můj život

Próza - beletrie

Jodi Picoult: Je to i můj život

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788024906232

Publikace: Je to i můj život - Jodi Picoult. Anna není nemocná, ale jako by byla. Ve třinácti letech má za sebou nespočet chirurgických zákroků, nemocničních pobytů, transfuzí, injekcí – jen proto, aby její starší sestra mohla žít. U Kate totiž ve dvou letech propukla leukémie a její rodiče se rozhodli pro další ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 2.15239
skladem

Jaké má kniha
Je to i můj život
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Jodi Picoult: Je to i můj život

Čerstvá hodnocení Jodi Picoult: Je to i můj život

  • 5

Síma91, 27. listopadu 2015

Krásné téma, krásně zpracované. Moc se mi líbilo, jak je situace popsaná z pohledu všech zúčastněných. Jak každý z vypravěčů ukázal svůj úhel pohledu, popsal své důvody,... Pak je opravdu těžké soudit, když chápete i toho druhého. A závěr je jedna velká, pro mě naprosto nečekaná, facka.


Specifikace Jodi Picoult: Je to i můj život

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 282 Kč

Anna není nemocná, ale jako by byla. Ve třinácti letech má za sebou nespočet chirurgických zákroků, nemocničních pobytů, transfuzí, injekcí – jen proto, aby její starší sestra mohla žít. ... a dál?

Produkt Jodi Picoult: Je to i můj život

Jodi Picoult: Je to i můj život - parametry

Název produktu: Jodi Picoult: Je to i můj život
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 282 Kč
Maximální cena: 312 Kč
Ušetríte až: 30 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Je to i můj život - Jodi Picoult. Anna není nemocná, ale jako by byla. Ve třinácti letech má za sebou nespočet chirurgických zákroků, nemocničních pobytů, transfuzí, injekcí – jen proto, aby její starší sestra mohla žít. U Kate totiž ve dvou letech propukla leukémie a její rodiče se rozhodli pro další dítě, aby pro nemocnou dceru získali dárce kostní dřeně. Anna byla počata ve zkumavce a lékaři vybrali embryo, které bylo pro Kate jako dárce geneticky vhodné. Jenže v rodině, kde se všichni soustředí na vážně nemocné dítě, si Anna připadá jenom jako dárce. A tak se jednoho dne vzepře způsobem, který šokuje všechny okolo, ale v důsledku i ji samotnou. Rozhodne se, že už nebude jenom výrobcem buněk, že má nárok být vnímána jako lidská bytost. A když to nepůjde jinak, domůže se práva na vlastní tělo a život i před soudem.V této fascinující povahové studii rámované strhujícím příběhem zkoumá Jodi Picoultová reakce a rozhodnutí lidí v těžké životní situaci, a klade mnoho otázek, na něž se jen těžko hledají odpovědi. Mají rodiče právo nutit zdravé dítě podstupovat bolestivé a někdy riskantní zákroky, aby zachránili to nemocné? Když využijete jedno dítě, protože představuje jedinou naději na záchranu toho druhého, jste dobrá matka, nebo je to přesně naopak? Kontroverzní téma podává autorka – jak je ostatně jejím zvykem – citlivě, bez přehnaného sentimentu či moralistního poučování. Ukázka z textu:

„Ahoj,“ pozdravil táta Kate. „Jak ti je?“ Ignorovala ho a pronikla do kuchyně. „Co se stalo?“ „Co se stalo?! No,“ matka mě probodla pohledem. „Proč se nezeptáš své sestry, co se stalo?“ Kate se vyčkávavě obrátila ke mně. „To je divné, jak jsi najednou zticha, když tě neslyší žádný soudce,“ prohodila matka. Jesse vypnul televizi. „Ona tě donutila mluvit se soudcem? Sakra, Anno.“ Matka zavřela oči. „Jessi, teď by možná byla ta pravá chvíle, abys odešel.“ „Nemusíš mi to říkat dvakrát,“ prohodil ledově. Slyšeli jsme otevřít a zase zavřít vchodové dveře. Toť vše. „Saro.“ Otec vstoupil dovnitř. „Potřebujeme se napřed trochu uklidnit.“ „Jedno moje dítě právě podepsalo rozsudek smrti pro svou sestru a já se mám uklidnit?“ Kuchyně ztichla tak, až jsme slyšeli bručení ledničky. Matčina slova visela ve vzduchu jako přezrálé ovoce, když padlo na zem a rozprsklo se, otřásla se. „Kate,“ přiběhla k sestře s rozpřaženou náručí. „Kate, tohle jsem neměla říkat. Takhle jsem to nemyslela.“ Publikace: Je to i můj život - Jodi Picoult. P říběh jedenáctileté Anny Fitzgerald, která má být dárcem pro svou nemocnou sestru, ale nakonec se začne domáhat práva rozhodovat o vlastním těle. Tento akt svobodné vůle možná Fitzgeraldovy rozdělí – anebo se stane prvním krokem k vítěznému pochopení oddanosti, důstojnosti a významu rodiny.


Recenze Jodi Picoult: Je to i můj život

Síma91, 27. listopadu 2015Krásné téma, krásně zpracované. Moc se mi líbilo, jak je situace popsaná z pohledu všech zúčastněných. Jak každý z vypravěčů ukázal svůj úhel pohledu, popsal své důvody,... Pak je opravdu těžké soudit, když chápete i toho druhého. A závěr je jedna velká, pro mě naprosto nečekaná, facka.

Zobrazit celou recenzi
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Jodi Picoult: Je to i můj život

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.