Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jizerské hory 2

Učebnice/Odborná literatura

Jizerské hory 2 cena od 0 Kč

Jizerské hory 2

Hodnocení: 3x
  • 3.33333

Poznejte živou přírodu jedinečného českého pohoří! Odborná kniha Jizerské hory 2 se věnuje především fauně a flóře. Kolektiv více než 60 odborníků poskytne fascinující vhled do světa mechů, lišejníků, hub, vyšších rostlin a živočišných druhů. Které rostliny v Jizerských horách jsou jedovaté? Které opřádají pověsti o kouzelné moci? Jaké druhy rostlin a živočichů se vyskytují pouze v Jizerských horách? Odpovědi a krásné fotografie naleznete na 440 stranách knihy Jizerské hory 2. více podrobností

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Jizerské hory 2 - parametry

Název produktu: Jizerské hory 2
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.33 bodů z 5
Počet hodnocení: 3 x
Hodnocení:
  • 3.33333
Podrobný popis:

Jedná se o druhý díl projektu, popisujícího Jizerky ze všech možných úhlů pohledu. Tuto knihu sestavil kolektiv více než 60 odborníků a týká se především živé přírody. Shrnuje přírodovědné bádání od historie po současnost, zvláštní kapitoly jsou věnovány mechům, lišejníkům, houbám, vyšším rostlinám, dále všem živočišným druhům od mikroorganismů až po velké savce. Ochraně přírody, lesnictví a myslivosti bude věnován 3. díl, který vyjde na podzim 2014. Pohoří je pojato komplexně včetně polské části. Kromě odborných informací, z nichž některé jsou publikovány vůbec poprvé, jako např. o houbách, zde je i mnoho kapitol, které jistě osloví i ty čtenáře, pro něž nejsou botanika a zoologie hlavním předmětem zájmu. Namátkou jmenujme pověsti o kouzelné moci rostlin, legendy o rašeliništích, vývoj botanické a zoologické zahrady, kapitolu o jedovatých rostlinách nebo o historii unikátních schaffgottschovských sbírek - to vše ve více než dvou stovkách kapitol. Milovníky Jizerských hor jistě potěší, objevy několika druhů rostlin a živočichů, které nebyly dosud v ČR zaznamenány, a dokonce i pár druhů s celoevropským významem. Chybět nemohou ani velké reprodukce oblíbených leteckých snímků. Kniha vyjde v druhé polovině listopadu 2013.

Odesíláme 04.12.2015O rašeliništích, květeně a zvířeněKnihy 555 2013Kniha, čeština, 440 stran

, Druh sortimentu : Kniha, Jizerské hory 2, Jazyk : Čeština, Počet stran : 440


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.