Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jiří Šulc: Operace Bruneval

Próza - beletrie

Jiří Šulc: Operace Bruneval

Hodnocení: 1x
  • 4

V únoru 1942 bylo na pobřeží kanálu La Manche v okupované Francii vysazeno sto dvacet britských výsadkářů s úkolem obsadit a rozmontovat německý protiletecký radar Würzburg.. Poté se měli vrátit do Anglie s klíčovými součástkami. Na základě důkladného studia události, která vstoupila do vojenských dějin jako Bruneval ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Operace Bruneval
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Šulc: Operace Bruneval koupíte i tady

Specifikace Jiří Šulc: Operace Bruneval

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 237 Kč

V únoru 1942 bylo na pobřeží kanálu La Manche v okupované Francii vysazeno sto dvacet britských výsadkářů s úkolem obsadit a rozmontovat německý protiletecký radar Würzburg. Poté se měli vrátit do Ang ... a dál?

Produkt Jiří Šulc: Operace Bruneval

Jiří Šulc: Operace Bruneval - parametry

Název produktu: Jiří Šulc: Operace Bruneval
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 237 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 62 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

V únoru 1942 bylo na pobřeží kanálu La Manche v okupované Francii vysazeno sto dvacet britských výsadkářů s úkolem obsadit a rozmontovat německý protiletecký radar Würzburg.. Poté se měli vrátit do Anglie s klíčovými součástkami. Na základě důkladného studia události, která vstoupila do vojenských dějin jako Bruneval Raid, popisuje Jiří Šulc ve špionážním románu jak okolnosti, které operaci předcházely, tak vlastní akci, a současně přidává napínavý fiktivní příběh německého agenta. Ukázka z textu Ze střílen bunkru se od hlavně těžkého kulometu bez přestání blýskalo. Střelci byli překvapivě zkušení, efektivně zasypávali dávkami všechny ohrožené směry, ale s přibývajícími vteřinami a uběhnutými metry parašutistů se i na nich podepsala nervozita. Kolem bunkru vybuchovaly další a další granáty. Jejich exploze zdvihaly k obloze směs písku, štěrku a sněhu.  "Cabar Feidh! Cabar Feidh!"  Jeden z vržených granátů konečně proklouzl úzkou štěrbinou střílny. Jeho výbuch vyrazil v dunivé ozvěně všemi otvory úzké stavby několik plamenů a oblaka dýmu. Charteris se v odmlce palby přiřítil k betonové konstrukci a hodil do střílny další granát. Instinktivně se přikrčil, jak mu nad hlavou vyrazil další dlouhý oranžový plamen a zem se mu otřásla pod nohama. Jeho muži prolétli kolem něj a vrhli se na zdecimované zbytky obránců v zákopech.  "Cabar Feidh!"  Německá palba rychle ustávala. Pod tlakem ze severu, východu i jihu, bez podpory kulometu v bunkru pochopili beznadějnost své situace. Ti, kteří nepadli, se pokoušeli proklouznout řídkými řadami Charterisových mužů do vnitrozemí. Jeden z nich, zcela dezorientovaný mladičký telefonista s vytřeštěnýma očima při takovém pokusu vběhl rovnou do náruče seržanta Sharpa.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.