Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jiří Stránský, Libuše Koubská: Můžeš-li udělat radost, musíš

Próza - beletrie

Jiří Stránský, Libuše Koubská: Můžeš-li udělat radost, musíš

Hodnocení: 1x
  • 4

Mít moc Fiktivní paměti českého knížete Břetislava I. (1034 – 1055). Mladý panovník na českém knížecím stolci to skutečně neměl lehké. Země byla po krizi ze začátku století značně oslabená, ze všech stran ji tísnili mocnější sousedé (polské království na severu, uherské království na východě a především Říše římská ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Můžeš-li udělat radost,..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Stránský, Libuše Koubská: Můžeš-li udělat radost, musíš koupíte i tady

Specifikace Jiří Stránský, Libuše Koubská: Můžeš-li udělat radost, musíš

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 171 Kč

Název knížky rozhovorů, ve které novinářka, publicistka a spisovatelka Libuše Koubská vyzpovídala spisovatele, scenáristu, dramatika, překladatele a novináře, bývalého politického vězně a pozdějšího ... a dál?

Produkt Jiří Stránský, Libuše Koubská: Můžeš-li udělat radost, musíš

Jiří Stránský, Libuše Koubská: Můžeš-li udělat radost, musíš - parametry

Název produktu: Jiří Stránský, Libuše Koubská: Můžeš-li udělat radost, musíš
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 171 Kč
Maximální cena: 248 Kč
Ušetríte až: 77 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mít moc

Fiktivní paměti českého knížete Břetislava I. (1034 – 1055).

Mladý panovník na českém knížecím stolci to skutečně neměl lehké. Země byla po krizi ze začátku století značně oslabená, ze všech stran ji tísnili mocnější sousedé (polské království na severu, uherské království na východě a především Říše římská na západě a na jihu), mezi nimiž musel oslabený český kníže politicky i vojensky lavírovat, protože v drsné době mohl každý neuvážený krok znamenat konec dynastie či státu.

Navíc jej jeho nelegitimní původ – narodil se možná jako nemanželské dítě z neurozené ženy – výrazně znevýhodňoval.

Doma musel řešit nikoli bezvýznamné odstředivé tendence silných šlechtických rodů (od vyvraždění Slavníkovců uplynulo pouze čtyřicet let) vedoucí až k přímé neposlušnosti, jež musí být krutě potlačena v samém zárodku.

Zesilující křesťanství ještě úplně nevymýtilo pohanské zvyky, navíc se biskup Šebíř – Břetislavův rádce i oponent – čím dál víc snaží vymanit se zpod vládcova vlivu a emancipovat se jako protiváha knížecí moci.

Mít moc znamená mít odpovědnost.

Navíc nejobtížnější není moc jen mít, ale udržet si ji. Můžeš-li udělat radost, musíš - Stránský Jiří, Koubská Libuše Můžeš-li udělat radost, musíš Název knížky rozhovorů, ve které novinářka, publicistka a spisovatelka Libuše Koubská vyzpovídala spisovatele, scenáristu, dramatika, překladatele a novináře, bývalého politického vězně a pozdějšího předsedu PEN klubu Jiřího Stránského, zcela odpovídá laskavé povaze pana Stránského. V knize skromně vypráví o svém životě a životních postojích, o zkušenostech z doby věznění v pracovních táborech, i své touze psát a vyjadřovat se ke společenským a kulturním otázkám. Jiří Stránský byl od dětství skautem a je jím pořád, proto také jeho hlavním životním krédem je pravdomluvnost. Kniha významně obohatí řadu rozhovorů s lidmi, kteří v českém kulturním životě zanechávají výraznou stopu. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Historické osobnosti | České a slovenské osobnosti od Vyšehrad naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.