Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jiří Plachý: Kříže a hvězdy od Dunkerque

Knihy naučná literatura

Jiří Plachý: Kříže a hvězdy od Dunkerque

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Kříže a hvězdy od Dunkerque - Jiří Plachý. Kříže a hvězdy od Dunkerque Severofrancouzský přístav Dunkerque vstoupil do světové historie během německé invaze do Francie v roce 1940. Tehdy se odtud podařilo evakuovat více než 300 tisíc spojeneckých vojáků do Velké Británie, což Winston Churchil označil jako „Dunkerský ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Kříže a hvězdy od Dunke..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Plachý: Kříže a hvězdy od Dunkerque koupíte i tady

Specifikace Jiří Plachý: Kříže a hvězdy od Dunkerque

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 240 Kč

Severofrancouzský přístav Dunkerque vstoupil do světové historie během německé invaze do Francie v roce 1940. Tehdy se odtud podařilo evakuovat více než 300 tisíc spojeneckých vojáků do Velké Británie ... a dál?

Produkt Jiří Plachý: Kříže a hvězdy od Dunkerque

Jiří Plachý: Kříže a hvězdy od Dunkerque - parametry

Název produktu: Jiří Plachý: Kříže a hvězdy od Dunkerque
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 240 Kč
Maximální cena: 346 Kč
Ušetríte až: 106 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Kříže a hvězdy od Dunkerque - Jiří Plachý. Kříže a hvězdy od Dunkerque Severofrancouzský přístav Dunkerque vstoupil do světové historie během německé invaze do Francie v roce 1940. Tehdy se odtud podařilo evakuovat více než 300 tisíc spojeneckých vojáků do Velké Británie, což Winston Churchil označil jako „Dunkerský zázrak“. Po Invazi v červnu 1944 se však situace vyvíjela přesně opačně. Dunkerque se stal jednou z pevností Atlantického valu, kterou se podařilo udržet německým okupantům až do konce války. Spojenci Dunkerque obklíčili v září 1944. Počátkem října 1944 byla vedením bojů pověřena Československá samostatná obrněná brigáda, zformovaná ve Velké Británii pod velením brigádního generála Aloise Lišky. Do jeho rukou také dne 9. května 1945 složil velitel pevnosti, fanatický nacista, viceadmirál Friedrich Frisius bezpodmínečnou kapitulaci. Během sedmi měsíců umírali na této „zapomenuté“ frontě českoslovenští vojáci, jejichž památka měla být po roce 1948 z rozhodnutí komunistické moci navždy vymazána z naší historie. Přestože po roce 1989 jsme svědky obrovského boomu zájmu o náš západní zahraniční odboj, je to vůbec poprvé, co byly osudy těchto neprávem zapomenutých vojáků zpracovány a předloženy českému čtenáři. Kromě podrobné úvodní studie, zabývající se vznikem a vývojem československé pozemní zahraniční armády ve Velké Británii, frontovým nasazením Čs. samostatné obrněné brigády a jejím působením na demarkační čáře v jihozápadních Čechách v létě 1945, s řadou nových, poprvé uveřejněných údajů, obsahuje předkládaná publikace na dvě stě medailonů mladých mužů z Čech, Moravy, Slezska, Slovenska i Podkarpatské Rusi, různých vyznání, národností, vzdělání, sociálního původu i životních zkušeností, kteří za naši svobodu a nezávislost položili v letech 1944-1945 na francouzsko-belgickém pomezí život. Kříže a hvězdy od Dunkerque - Jiří Plachý od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor knihy Jiří Plachý, Ivo Pejčoch, Vydavatelstvo Svět Křídel, , Černá kniha Čs. samostatné obrněné brigády 1944 - 1945


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.