Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Jiří Pelikán, Dušan Havlíček: Psáno z Říma, psáno ze Ženevy

Knihy osobnosti a fakta

Jiří Pelikán, Dušan Havlíček: Psáno z Říma, psáno ze Ženevy

Hodnocení: 1x
  • 4

Psáno z Říma, psáno ze Ženevy – Výběr ze vzájemné korespondence v letech exilu 1969 až 1989 - Dušan Havlíček, Jiří Pelikán. Dopisy dvou osobností českého posrpnového exilu jsou především kronikou exilového časopisu Listy, současně podávají obraz vzajemných vztahů mezi Čechoslováky v zahraničí i domácím disentem a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Psáno z Říma, psáno ze ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Pelikán, Dušan Havlíček: Psáno z Říma, psáno ze Ženevy koupíte i tady

Specifikace Jiří Pelikán, Dušan Havlíček: Psáno z Říma, psáno ze Ženevy

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 190 Kč

Dopisy dvou osobností českého posrpnového exilu jsou především kronikou exilového časopisu Listy, současně podávají obraz vzajemných vztahů mezi Čechoslováky v zahraničí i domácím disentem a jejich sp ... a dál?

Produkt Jiří Pelikán, Dušan Havlíček: Psáno z Říma, psáno ze Ženevy

Jiří Pelikán, Dušan Havlíček: Psáno z Říma, psáno ze Ženevy - parametry

Název produktu: Jiří Pelikán, Dušan Havlíček: Psáno z Říma, psáno ze Ženevy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 190 Kč
Maximální cena: 251 Kč
Ušetríte až: 61 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Psáno z Říma, psáno ze Ženevy – Výběr ze vzájemné korespondence v letech exilu 1969 až 1989 - Dušan Havlíček, Jiří Pelikán. Dopisy dvou osobností českého posrpnového exilu jsou především kronikou exilového časopisu Listy, současně podávají obraz vzajemných vztahů mezi Čechoslováky v zahraničí i domácím disentem a jejich společného úsilí o návrat svobody. Jiří Pelikán (1923 Olomouc–1999 Řím), v mládí radikální komunista, hledaný Gestapem který prožil německou okupaci v ilegalitě, v 60. letech 20. století čelný představitel Pražského jara, který jako ředitel Československé televize umožnil postupnou proměnu nástroje propagandy na prostor ke svobodnému šíření informací. V italském exilu založil v roce 1971 proslulý časopis Listy určený k informování občanů „znormalizovaného“ Československa a stal se také prvním československým občanem zvoleným (dokonce dvakrát) do Evropského parlamentu. Dušan Havlíček (nar. 1923 v Brně) byl za války vězněn za odbojovou činnost. Působil jako novinář, v roce 1968 byl několik měsíců do sovětské okupace vedoucím úseku médií na ÚV KSČ. S pomocí Alexandra Dubčeka odešel jako zpravodaj ČTK do Švýcarska, kde pozdějí získal politický azyl. Působil jako vedoucí pracovník výzkumného oddělení švýcarského rozhlasu a televize. Příspíval politickými články do řady zahraničních periodik, podílel se na vydávání exilových Listů. Psáno z Říma, psáno ze Ženevy – Výběr ze vzájemné korespondence v letech exilu 1969 až 1989 - Dušan Havlíček, Jiří Pelikán od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.