Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jiří Musil, Miroslava Mašková, Martin Potůček: Strategické volby

Učebnice/Odborná literatura

Jiří Musil, Miroslava Mašková, Martin Potůček: Strategické volby

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace nabízí teoretická východiska umožňující fundovanější vymezení prostoru strategických výzev a odezev, před nímž se ocitá Česká republika. Vymezuje pevnější základy jak pro rekognoskaci vlivu globalizace a evropské integrace na český stát, tak i pro vymezení jeho vnitřních úloh a vývojových trendů. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Musil, Miroslava Mašková, Martin Potůček: Strategické volby koupíte i tady

Specifikace Jiří Musil, Miroslava Mašková, Martin Potůček: Strategické volby

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 196 Kč

Publikace, kterou zpracoval tým pracovníků Centra pro sociální a ekonomické strategie Fakulty sociálních věd UK, objasňuje problémy, vývojová ohrožení a rozvojové příležitosti české společnosti ve výh ... a dál?

Produkt Jiří Musil, Miroslava Mašková, Martin Potůček: Strategické volby

Jiří Musil, Miroslava Mašková, Martin Potůček: Strategické volby - parametry

Název produktu: Jiří Musil, Miroslava Mašková, Martin Potůček: Strategické volby
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 196 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 103 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace nabízí teoretická východiska umožňující fundovanější vymezení prostoru strategických výzev a odezev, před nímž se ocitá Česká republika. Vymezuje pevnější základy jak pro rekognoskaci vlivu globalizace a evropské integrace na český stát, tak i pro vymezení jeho vnitřních úloh a vývojových trendů. Věnuje se hlubšímu objasňování dynamicky se vyvíjejících souvztažností tří klíčových regulátorů ovlivňujících činnosti lidí i institucí – trhu, státu a občanského sektoru. Charakterizuje zdroje a kapitály, které má společnost k dispozici při hledání adekvátních odezev na klíčové výzvy. Uchopuje sociální a kulturní faktory vývoje. Podává výklad komplikované koexistence veřejnosti a elit. Upřesňuje kritérium žádoucího vývoje české společnosti: kvality a udržitelnosti života (zahrnující orientaci na hospodářský růst, na sociální spravedlnost úzce související se sociální soudržností, na ekologickou odpovědnost a na bezpečnost). Konečně rozebírá povahu a předpoklady uplatnění strategického vládnutí jakožto nástroje realizace strategických voleb. Měl Francis Fukuyama pravdu, když před lety ohlásil totální vítězství liberálního kapitalismu a začátek „konce dějin“? V čem a proč ztrácí Česká republika tempo ve srovnání se světem? Jak zajistit kvalitu života dnes bez ohrožení kvality života budoucích generací? Jak spojit individuální svobodu, která je nezbytná pro tvořivou a rozvíjející se společnost, se sociální soudržností, která je podmínkou pro přežití společnosti? Jaké máme elity? Rozumějí občanům a jejich zájmům? Mají jejich důvěru? Rozplyne se Česká republika v Evropské unii jako kostka cukru v šálku čaje? Proč nemůže existovat trh bez státu ani stát bez trhu? A neutlačují občanský sektor? Co to znamená strategicky vládnout? Máme po ruce nějaký kompas? A jaké máme zdroje a kapitály? Proč se společnostmi nelze „skákat“? Publikace: Strategické volby pro českou společnost - Teoretická východiska - Miroslava Mašková;Jiří Musil;Martin Potůček. Publikace, kterou zpracoval tým pracovníků Centra pro sociální a

ekonomické strategie Fakulty sociálních věd UK, objasňuje problémy,

vývojová ohrožení a rozvojové příležitosti české společnosti ve

výhledu budoucích desetiletí. Shromažďuje relevantní teoretické

výklady jejích sociálních, ekonomických, politických a

institucionálních proměn na cestě hledání dynamické rovnováhy mezi

uplatněním trhu, státu a občanského sektoru, mezi různými úrovněmi

vládnutí (především úrovní národního státu a Evropské unie), to vše

s přihlédnutím k subjektivním charakteristikám zúčastněných aktérů

(elit a veřejnosti).Publikace vznikla z potřeby opřít souhrnné

problémově orientované prognózování vývoje země o solidní

teoretické základy. Je určena vědeckým pracovníkům, empiricky

orientovaným výzkumníkům a studentům zabývajícím se povahou a

problémy soudobých společností v poznávacím rámci strategicky

orientované veřejné politiky. Bude originální a podnětnou pomůckou

pro pracovníky koncepčních útvar


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.