Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců

Knihy

Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců

Hodnocení: 1x
  • 4

Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců – Díl první - Král a šlechta - Jiří Kuthan . Už první knížata z rodu Přemyslovců položila základy českého státu, uvedla křesťanství do naší země a zařadila český národ do společenství kulturních národů křesťanské Evropy. Vladařské dílo českých knížat a králů ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Jaké má kniha
Královské dílo za Jiříh..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců koupíte i tady

Specifikace Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 1 015 Kč

Už první knížata z rodu Přemyslovců položila základy českého státu, uvedla křesťanství do naší země a zařadila český národ do společenství kulturních národů křesťanské Evropy. Vladařské dílo českých k ... a dál?

Produkt Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců

Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců - parametry

Název produktu: Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 015 Kč
Maximální cena: 1 296 Kč
Ušetríte až: 281 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců – Díl první - Král a šlechta - Jiří Kuthan . Už první knížata z rodu Přemyslovců položila základy českého státu, uvedla křesťanství do naší země a zařadila český národ do společenství kulturních národů křesťanské Evropy. Vladařské dílo českých knížat a králů sehrálo v následujících staletích namnoze podstatnou úlohu, výrazně se vepsalo do podoby českých zemí i dalších krajin, které čeští panovníci ovládali. Léta Jiřího z Poděbrad a jeho nástupců z jagellonské dynastie - Vladislava a Ludvíka, byla za Alpami v Itálii dobou velkého rozkvětu renesančního umění, velkolepý byl rozmach umělecké tvorby v bohatých městech v Nizozemí. České země tehdy, málo platné, stály na okraji dění, ale Praha měla nakonec i v těchto dobách štěstí. Podobně, jako byl kdysi za Karla IV. do Prahy povolán Petr Parléř, přišel za Vladislava Jagellonského na Pražský hrad Benedikt Ried, jehož dílo nesporně patří k vrcholným projevům architektury té doby v celé střední Evropě. I díky královskému dílu doby jagellonské se Praha i celé české země opět vřadily mezi významná kulturní centra alespoň v rámci střední Evropy. Řada desetiletí, kdy vládli dva králové z rodu Jagellonců - Vladislav a Ludvík, byla v zemích Koruny české obdobím trvalého vzrůstu uměřeného blahobytu, jehož plodem byl i pozoruhodný rozmach stavební činnosti. Značného rozsahu nabyly i objednávky uměleckých děl. Přestože možnosti Jiřího z Poděbrad i Vladislava a Ludvíka Jagellonského byly ve srovnání s jejich předchůdci na českém královském trůně velmi omezené, stalo se královské dílo v českých poměrech znovu velkým vzorem a příkladem. Jemu i stavební a objednavatelské činnosti šlechty je věnován tento svazek. Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců – Díl první - Král a šlechta - Jiří Kuthan od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.