Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců II.

Knihy naučná literatura

Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců II.

Hodnocení: 1x
  • 4

Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců – Díl druhý - Města, církev, korunní země - Jiří Kuthan . Druhý díl knihy Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců – města, církev, korunní země, je věnován stavbám a uměleckým dílům této doby (od počátku druhé poloviny 15. do začátku druhé ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89126
skladem

Jaké má kniha
Královské dílo za Jiříh..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců II. koupíte i tady

Specifikace Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců II.

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 1 084 Kč

Druhý díl knihy Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců – města, církev, korunní země, je věnován stavbám a uměleckým dílům této doby (od počátku druhé poloviny 15. do začátku druhé čtvrtiny 16. století), která vznikla ve městech, n ... a dál?

Produkt Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců II.

Pro jedno kvítí slunce nesvítí. Vždycky máte na vybranou


Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců II. - parametry

Název produktu: Jiří Kuthan: Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců II.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 084 Kč
Maximální cena: 1 519 Kč
Ušetríte až: 435 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců – Díl druhý - Města, církev, korunní země - Jiří Kuthan . Druhý díl knihy Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců – města, církev, korunní země, je věnován stavbám a uměleckým dílům této doby (od počátku druhé poloviny 15. do začátku druhé čtvrtiny 16. století), která vznikla ve městech, na církevní půdě a ve vedlejších zemích České koruny - ve Slezsku a v Horní Lužici. Před Jiřím z Poděbrad a poté i Vladislavem a Ludvíkem Jagellonským stály nelehké úkoly při obnově vnitřní stability Českého království po husitských válkách. Přes to se na poli architektury a umělecké tvorby setkáváme s překvapivě bohatým a různorodým děním. Z této doby pochází tak vynikající monumenty, jako jsou velké části chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře či kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Mnohé další kostely, které byly středobodem měst a výraznou součástí jejich panoramatu, byly přestavovány, jiné nově budovány. Kromě kostelů města v této době stavěla či zesilovala opevnění, jehož součástí byly reprezentativní brány. Vyrůstaly či přestavovaly se radnice, které byly sídlem městské správy - v Praze, Táboře a ve slezské Vratislavi se v nich dochovaly velké slavnostními sály. Znovu se začala rozvíjet objednavatelská činnost církevních institucí a hodnostářů. Zvláštní pozornost je věnována uměleckým památkám ve Slezsku a v Lužici. V tomto svazku jsou prezentována nejen místa a díla známá, ale i mnohé, co neprávem stálo stranou zájmu a pozornosti Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců – Díl druhý - Města, církev, korunní země - Jiří Kuthan od nakladatelství v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.