Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jiří Kudrnáč: Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy

Knihy naučná literatura

Jiří Kudrnáč: Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy

Hodnocení: 1x
  • 4

Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy - a kolektiv Jiří Kudrnáč . Kniha statí českých a cizích autorů je věnována jednomu z reprezentativních spisovatelů moderní české literatury, jehož dílo je vlivnou součástí nyní znovu doceňované kultury druhé poloviny 19. století a přelomu 19. a 20. století: ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Kudrnáč: Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy koupíte i tady

Specifikace Jiří Kudrnáč: Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 206 Kč

Kniha statí českých a cizích autorů je věnována jednomu z reprezentativních spisovatelů moderní české literatury, jehož dílo je vlivnou součástí nyní znovu doceňované kultury druhé poloviny 19. stolet ... a dál?

Produkt Jiří Kudrnáč: Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy

Jiří Kudrnáč: Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy - parametry

Název produktu: Jiří Kudrnáč: Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 206 Kč
Maximální cena: 339 Kč
Ušetríte až: 133 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy - a kolektiv Jiří Kudrnáč . Kniha statí českých a cizích autorů je věnována jednomu z reprezentativních spisovatelů moderní české literatury, jehož dílo je vlivnou součástí nyní znovu doceňované kultury druhé poloviny 19. století a přelomu 19. a 20. století: Zeyer byl nejprve vnímán jako netradiční, dokonce exotický autor, pak jako důsledný naplňovatel programu své skupiny a posléze i jako spolutvůrce symbolistických, dekadentních a novoromantických tendencí následujících skupin. Začlenil se do romantické linie a inicioval umělecké a intelektuální proudy 20. a 21. století. Kniha představuje rozsáhlý soubor k výkladu Zeyerova díla a osobnosti; mezi zpracovanými tématy jsou příspěvky k analýze základních titulů své doby jako Jan Maria Plojhar, Dům U Tonoucí hvězdy, Vyšehrad, Tři legendy o kruci?xu nebo Radúz a Mahulena, poznání autorovy osobnosti, jejíž neopakovatelnost vyjadřuje významná korespondence i životní osudy, česká témata v Zeyerově díle a jeho rozsáhlé inspirace cizími literaturami i kulturami, Zeyerova dobová působnost v českém prostředí a peripetie jeho kultu, ediční problematika, pronikání Zeyerova díla do jiných druhů umění, Zeyerův otevřený vztah k dobovým duchovním proudům. Julius Zeyer, lumírovský básník v duchovním dění Evropy - a kolektiv Jiří Kudrnáč od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.