Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jiří Jošt: Čtení a dyslexie

Knihy

Jiří Jošt: Čtení a dyslexie

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha je rozdělena do tří částí: První část Vás seznámí s pojmem čtení, s typologií dyslexie a s různými teoretickými přístupy k jejímu zkoumání. Autor se věnuje též interakci pracovní paměti a dyslexie, vlivu prostředí a dědičnosti na vývoj čtení a dlouhodobým účinkům dyslexie na život jedince.Druhá část je věnována ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85933

Jaké má kniha
Čtení a dyslexie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jiří Jošt: Čtení a dyslexie

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 512 Kč

Publikace je určena pro všechny, kdo se zajímají o čtení, čtenářství a vývojovou dyslexii, jež je nejčastější odchylkou od normálního vývoje čtení. Text je rozdělen do tří částí: v první se čtenář seznámí s pojmem čtení, s typologií dyslexie a s různými teoretickými přístupy k jejímu zkoumání. Autor se věnuje též interakci pracovní paměti a dyslexie, vlivu prostředí a dědičnosti na vývoj čtení a dlouhodobým účinkům dyslexie na život jedince. Druhá část je věnována vztahu čtení a očních pohybů – zabývá se » ... a dál?

Produkt Jiří Jošt: Čtení a dyslexie

Jiří Jošt: Čtení a dyslexie - parametry

Název produktu: Jiří Jošt: Čtení a dyslexie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 512 Kč
Maximální cena: 539 Kč
Ušetríte až: 27 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha je rozdělena do tří částí: První část Vás seznámí s pojmem čtení, s typologií dyslexie a s různými teoretickými přístupy k jejímu zkoumání. Autor se věnuje též interakci pracovní paměti a dyslexie, vlivu prostředí a dědičnosti na vývoj čtení a dlouhodobým účinkům dyslexie na život jedince.Druhá část je věnována vztahu čtení a očních pohybů – zabývá se pozorností při čtení, čerpáním čtenářské informace či modely čtení. Část třetí je věnována vývojové dyslexii. Kniha bude přínosem pro studenty humanitních oborů (fakulty pedagogické a filozofické) a oborů neurobiologických (fakulty přírodovědecké či lékařské) i pro odborníky v praxi. ČÁST I. POJEM DYSLEXIE, JEJÍ TEORIE A PROBLÉMY1. Pojem dyslexie1.1 Diagnostický a statistický manuál DSM-IV-TR1.2 Mezinárodní klasifikace nemocí ICD-101.3 Výhrady k diskrepanci IQ – čtení2. Markery2.1 Deskriptivní markery2.2 Substantivní markery2.3 Topické markery2.4 Doplňkové markery2.5 Korelace3. Obraz dyslexie a její typy3.1 Typologie podle Z. Matějčka3.2 Inverzní tendence3.3 Typologie podle D. Bakkera4. Fonologická teorie4.1 Podstata fonologické teorie4.2 Včasné vyhledávání a pomoc rizikovým dětem4.3 Skladba fonologických schopností4.4 Vztah mezi složkami fonologické schopnosti a jejich vývoj4.5 Vztah fonologických schopností ke čtení4.6 Dekódování fonologické versus ortografické4.7 Soulad ortograficko-fonologický ve vztahu ke čtení a dyslexii5. Hypotéza dvojího deficitu a teorie rychlého zpracování podnětů5.1 Historie5.2 Test rychlého pojmenování5.3 Vztah časového deficitu a fonémového uvědomění5.4 Diagnostická schopnost testu rychlého pojmenování5.5 Teorie rychlého zpracování podnětů6. Teorie vizuálního deficitu7. Magnocelulární teorie7.1 Magnocelulární a parvocelulární systém7.2 Sustentativní a tranzitorní systém7.3 Testy užívané při vyšetřování magnocelulární funkce8. Cerebelární (mozečková) teorie9. Neurobiologický přístup9.1 Analýza post-mortem9.2 Aplikace zobrazovacích metod9.3 Evokované potenciály10. Úrovně, na kterých dyslexie existuje11. Je výklad jednotlivých teorií vyčerpávající?12. Pracovní paměť12.1 Model pracovní paměti12.2 Pracovní paměť a čtení12.3 Pracovní paměť a dyslexie13. Prostředí, dědičnost a vývoj čtení13.1 Úvod a základní pojmosloví13.2 Metodologie13.3 Vlivy dědičnosti a prostředí na čtenářské vlastnosti13.4 Vliv rodinného prostředí na pozdější čtení13.5 Působení rodičů-dyslektiků na dítě14. Dlouhodobé účinky dyslexie na život jedinceČÁST II. ČTENÍ A OČNÍ POHYBY15. Oční pohyby15.1 Oční pohyby obecně15.2 Oční pohyby a čtení16. Percepční rozpětí16.1 Pojem percepčního rozpětí a metody výzkumu16.2 Percepční rozpětí a čtení17. Čerpání čtenářské informace a oční pohyby18. Pozornost, čtení a oční pohyby18.1 Pozornost a percepční rozpětí18.2 Přesuny pozornosti a oční pohyby18.3 Pozornost zjevná versus skrytá18.4 Úrovně pozornosti18.5 Pozornost mikro- a makrokuželová18.6 Integrace pozornosti a očních pohybů jako podmínka čtení19. Kontrola očních pohybů při čtení19.1 Úrovně kontroly – kdy a kam


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.