Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jiří Hanibal: Osudová setkání

Próza - beletrie

Jiří Hanibal: Osudová setkání

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Osudová setkání - Jiří Hanibal. Autor, který si právem zaslouží zařazení mezi naše přední romanopisce, se po delší době, kdy se věnoval psaní historických románů, opět zaměřuje na dobu vcelku nedávnou. V novém díle, postihujícím vývoj od padesátých let dvacátého století až téměř po současnost, provází od ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Osudová setkání
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Hanibal: Osudová setkání koupíte i tady

Specifikace Jiří Hanibal: Osudová setkání

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 23 Kč

Autor, který si právem zaslouží zařazení mezi naše přední romanopisce, se po delší době, kdy se věnoval psaní historických románů, opět zaměřuje na dobu vcelku nedávnou. V novém díle, postihujícím výv ... a dál?

Produkt Jiří Hanibal: Osudová setkání

Jiří Hanibal: Osudová setkání - parametry

Název produktu: Jiří Hanibal: Osudová setkání
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 23 Kč
Maximální cena: 233 Kč
Ušetríte až: 210 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Osudová setkání - Jiří Hanibal. Autor, který si právem zaslouží zařazení mezi naše přední romanopisce, se po delší době, kdy se věnoval psaní historických románů, opět zaměřuje na dobu vcelku nedávnou. V novém díle, postihujícím vývoj od padesátých let dvacátého století až téměř po současnost, provází od dětství svého hrdinu Arna – přes studia, profesní život lékaře v malých lázních, odchod do vrcholné politiky v devadesátých letech. Stranou nezůstávají jeho lásky, osobní vztahy, přátelství, manželství, nevěry i rozchody. Kromě Arna v knize ovšem vystupuje celá řada dalších hrdinů, jejichž životy se vzájemně proplétají a kříží.Ukázka z textuArno vyšel ze dveří svého vydavatelství a chystal se nastoupit do auta. Čekala ho schůzka s novinářem, kterému slíbil rozhovor. Ještě než přistoupil k autu, povšiml si ženy na stanici tramvaje. Něčím ho zaujala, snad nějakým pohybem. Když se k němu otočila tváří, poznal Magdu, svou bývalou lásku z vysoké školy. Aniž dlouho uvažoval, zavolal: „Magdo!“ I na ní byla patrná radost ze setkání. Slyšela o něm v televizi, četla jeho články. V rychlém sledu se v ní vystřídala celá směsice pocitů. Nejdříve to byla jakási neurčitá lítost, že se kdysi s Arnem rozešli. Měla to pokládat za promarněnou šanci? Či se cítit poctěna tím, že byl tento muž kdysi jejím milencem? Všimla si, že Arno nápadně zestárl, víc, než by příslušelo jeho věku. Měl vrásky na čele, ve tváři únavu. Arnovi se zdála Magda přitažlivější než dříve. Přikázal šoférovi, aby skočil nahoru do redakce a zrušil sjednanou schůzku. Pak si s Magdou zašli na víno. Zvědavě si Magdu prohlížel. Také on dnes litoval, že se s ní rozešel. Byla daleko zajímavější než Dáša. Tu by se obával vzít do své pražské společnosti, ale za Magdu by se rozhodně stydět nemusel. Byla chytřejší, vzdělanější. „Bydlím tu blízko… Nechceš ke mně zajít?“ navrhl. „Proč? Je tu docela příjemně…“ Publikace: Osudová setkání - Jiří Hanibal. Jiří HanibalKnižní klub 2012Kniha, čeština, 296 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.