Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jiří Gruša: Eseje a studie o literatuře a kultuře I

Knihy naučná literatura

Jiří Gruša: Eseje a studie o literatuře a kultuře I

Hodnocení: 1x
  • 4

Eseje a studie o literatuře a kultuře I - Gruša Jiří Svazek představí Grušovo literárně-esejistické a vědecké dílo před Sametovou revolucí v roce 1989 – a před autorovou diplomatickou a krátkodobě též politickou kariérou – která dále výrazně formovala ráz jeho textů.Eseje a studie o literatuře a kultuře s příspěvky z ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89201
skladem

Jaké má kniha
Eseje a studie o litera..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Gruša: Eseje a studie o literatuře a kultuře I koupíte i tady

Specifikace Jiří Gruša: Eseje a studie o literatuře a kultuře I

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 299 Kč

Svazek představí Grušovo literárně-esejistické a vědecké dílo před Sametovou revolucí v roce 1989 – a před autorovou diplomatickou a krátkodobě též politickou kariérou – která dále výrazně formovala ráz jeho textů. ... a dál?

Produkt Jiří Gruša: Eseje a studie o literatuře a kultuře I

Jiří Gruša: Eseje a studie o literatuře a kultuře I - parametry

Název produktu: Jiří Gruša: Eseje a studie o literatuře a kultuře I
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 299 Kč
Maximální cena: 495 Kč
Ušetríte až: 196 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Eseje a studie o literatuře a kultuře I - Gruša Jiří Svazek představí Grušovo literárně-esejistické a vědecké dílo před Sametovou revolucí v roce 1989 – a před autorovou diplomatickou a krátkodobě též politickou kariérou – která dále výrazně formovala ráz jeho textů.Eseje a studie o literatuře a kultuře s příspěvky z Plamenu, Literárních novin a Literárních listů, Tváře, Sešitů pro mladou literaturu a Zítřka a několika sborníků (Slyšet se navzájem, 1966) z šedesátých let; dále ze samizdatových sborníků (jako Hlasy nad rukopisem Českého snáře, 1981) a exilových časopisů a sborníků z let sedmdesátých a osmdesátých Svědectví, Rozmluvy, Listy, Právo lidu, 150000 slov, Acta, Most, sborníky Hodina naděje ? 1978, Generace 35?45 ? 1986; z německých časopisů osmdesátých let (Die Welt, Die neue Gesellschaft. Frankfurter Hefte ad.) a s několika studiemi z osmdesátých let publikovanými buď po r. 1989 v Německu (v Zur tschechischen Literatur 1945?1985, 1990) anebo v Československu (Cenzura a literární život mimo masmédia, 1992).Mimořádná osobnost Jiřího Gruši (1938–2011), jednoho z nejvýznamnějších českých Evropanů a literátů 20. století, se teprve po jeho předčasném odchodu začíná jevit v celé své velikosti a šíři. z kategorie Knihy | Beletrie | Česká a slovenská beletrie od Barrister & Principal naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Svazek představuje eseje, studie a publicistické texty Jiřího Gruši z let 1960–1989, které autor napsal v Československu a po roce 1981 v exilu ve Spolkové republice Německo. Kromě spisovatelových známých literárních kritik a manifestů (Verš pro kočku, Realismus jako mravnost) obsahuje mimo jiné Grušovy úvahy o kultuře českých zemí a jejích představitelích, jako byli například Franz Kafka, Jaroslav Hašek či Milena Jesenská, také o naší inspirativnosti pro Evropu před pádem železné opony. Tyto texty o české literatuře a kultuře představují přirozená východiska umělecké a diplomatické dráhy Jiřího Gruši po sametové revoluci. Řada esejů a studií tohoto svazku se jako tištěné či přeložené do češtiny objevuje vůbec poprvé. „Jsem v pokušení citovat Boženu Němcovou, kterou Gruša vždy ctil jako první moderní českou autorku, a sice poslední slova z Babičky, jen s minimální gramatickou úpravou: Šťastný to člověk!“Peter Demetz Eseje a studie o literatuře a kultuře I - Jiří Gruša od authora Jiří Gruša a

nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.