Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jiří Černík: S tomahawkem proti mušketám II

Knihy naučná literatura

Jiří Černík: S tomahawkem proti mušketám II

Hodnocení: 1x
  • 3.5

S tomahawkem proti mušketám - Černík Jiří S tomahawkem proti mušketám První díl knihy Jiřího Černíka, příznačně nazvané S tomahawkem proti mušketám, zahrnuje celkem dvě části široce pojatého díla, v němž autor provází čtenáře bouřlivými událostmi, jež se odehrávaly při bojích bílých přistěhovalců s indiány na území ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89201
skladem

Jaké má kniha
S tomahawkem proti mušk..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Černík: S tomahawkem proti mušketám II koupíte i tady

Specifikace Jiří Černík: S tomahawkem proti mušketám II

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 362 Kč

Druhý svazek zachycuje západnější oblasti a mj. války s Casuy, Nez Perési, zejména pak s Apači (včetně jejich proslulých náčelníků Nany, Geronima a dalších), dále Navahy, Uty a střety s indiány v Kalifornii. ... a dál?

Produkt Jiří Černík: S tomahawkem proti mušketám II

Jiří Černík: S tomahawkem proti mušketám II - parametry

Název produktu: Jiří Černík: S tomahawkem proti mušketám II
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 362 Kč
Maximální cena: 550 Kč
Ušetríte až: 188 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

S tomahawkem proti mušketám - Černík Jiří S tomahawkem proti mušketám První díl knihy Jiřího Černíka, příznačně nazvané S tomahawkem proti mušketám, zahrnuje celkem dvě části široce pojatého díla, v němž autor provází čtenáře bouřlivými událostmi, jež se odehrávaly při bojích bílých přistěhovalců s indiány na území dnešních Spojených států amerických - od Atlantiku přes Mississippi až ke Skalistým horám - zhruba od první poloviny 17. až do konce 19. století. Pro indiány to byl tragický střet mezi jejich viděním světa a diametrálně odlišnou kulturou "bledých tváří", v jejichž stopách šly smrtící epidemie vysoce nakažlivých chorob. Ozbrojené srážky odehrávající se na severoamerickém kontinentu, jenž byl zprvu mocensky rozdělen mezi Anglii, Francii a Španělsko, neměly sice podobu spektakulárních bitev známých z evropských bojišť, ale i zde byla prolévána krev a na obou stranách stáli jak stateční hrdinové, tak ješitní muži, jejichž omezenost stála životy stovek bojovníků i vojáků. Barvité líčení zákulisí známých bitev i méně slavných střetnutí, četných přepadení nebo krvavých masakrů vojenských jednotek či skupin indiánů doplňuje neméně zajímavé vyprávění o osudech hlavních protagonistů těchto událostí, ať již z řad vojenských velitelů, tak z okruhu indiánských náčelníků. Sugestivní jsou rovněž příběhy osadníků, zejména žen a dětí, kteří se při přepadeních usedlostí dostali do zajetí jako rukojmí. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie | Novověk | Objevování nových světů od LIBRI naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Publikace: S tomahawkem proti mušketám. Přehled bojů s indiány na území dnešních USA v letech 1622–1890, II. díl - Jiří Černík. Zatímco 1. díl se věnoval zejména nejstaršímu období včetně

sedmileté války, boje za nezávislost USA a první polovině 19.

století včetně bojů v Texasu a jeho připojení k USA s přesahem k

občanské válce (a tedy mj. Irokézům, Sališům, Kríkům až po boje s

komanči a Siouxy), druhý svazek zachycuje západnější oblasti a mj.

války s Casuy, Nez Perési, zejména pak s Apači (včetně jejich

proslulých náčelníků Nany, Geronima a dalších), dále Navahy, Uty a

střety s indiány v Kalifornii. Oba díly uzavírají přehledné tabulky

konfliktů, 2. díl pak ještě podrobný soupis pramenů a literatury. Publikace: S tomahawkem proti mušketám. Přehled bojů s indiány na území dnešních USA v letech 1622–1890, II. díl - Jiří Černík.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.