Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jiří Bílek: První kněžna aneb Závrať moci

Próza - beletrie

Jiří Bílek: První kněžna aneb Závrať moci

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: První kněžna aneb Závrať moci - Jiří Bílek. Po Bořivojově smrti se kněžna Ludmila snaží udržet český stolec pro své syny. Až smrt moravského knížete umožní návrat jejího prvorozeného syna Spytihněva a Ludmile se podaří dosáhnout toho, že ho čeští velmoži přijímají za svého knížete. Spytihněv se ukazuje ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
První kněžna aneb Závra..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří Bílek: První kněžna aneb Závrať moci koupíte i tady

Specifikace Jiří Bílek: První kněžna aneb Závrať moci

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 237 Kč

Po Bořivojově smrti se kněžna Ludmila snaží udržet český stolec pro své syny. Až smrt moravského knížete umožní návrat jejího prvorozeného syna Spytihněva a Ludmile se podaří dosáhnout toho, že ho češ ... a dál?

Produkt Jiří Bílek: První kněžna aneb Závrať moci

Jiří Bílek: První kněžna aneb Závrať moci - parametry

Název produktu: Jiří Bílek: První kněžna aneb Závrať moci
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 237 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 62 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: První kněžna aneb Závrať moci - Jiří Bílek. Po Bořivojově smrti se kněžna Ludmila snaží udržet český stolec pro své syny. Až smrt moravského knížete umožní návrat jejího prvorozeného syna Spytihněva a Ludmile se podaří dosáhnout toho, že ho čeští velmoži přijímají za svého knížete. Spytihněv se ukazuje jako dobrý vládce, získává spojence v králi Arnulfovi, ale zůstává bezdětný. Proto je pro jeho mladšího bratra Vratislava vybrána nevěsta z mocného kmene Stodoranů, která po křtu přijímá jméno Drahomíra. Její vztahy s Ludmilou jsou od počátku napjaté a ještě se vyostří, když po smrti Spytihněva usedne na knížecí stolec Vratislav. Ten se ocitá ve složité situaci, protože v rozhádané francké říši soupeří o moc bavorský vévoda Arnulf a saský vévoda Jindřich a oba ho chtějí získat na svou stranu. Drahomíra si nepřeje, aby se Ludmila stýkala s jejími syny Václavem a Boleslavem a snaží se svou tchyni zbavit vlivu na české velmože. Ti jí však po nečekané smrti Vratislava svěřují do výchovy Václava a Boleslava a Drahomíra, přestože má vládnout za Václava do jeho plnoletosti, se rozhodne Ludmily zbavit…Ukázka z textuNa ten den Ludmila ani české knížectví nikdy nezapomenou. Tak byl slavný a velkolepý. Když poklekla před biskupem Metodějem ve svých krásných šatech a sejmula plachetku skrývající černé vlasy, jak kdyby znovu vstupovala do života. Tak jak jí to sliboval, když vysvětloval novou víru, kterou přijme do svého srdce. Vyprávěl jí krásný příběh o Ježíši, jeho matce Marii, i o tom, jak počala s Duchem svatým. pak se jí narodil syn, jemuž se klaněli i králové, vždyť uměl skutečné zázraky. ale lidé jsou zlí a nepřející a nevážili si toho, že mezi ně přišel Syn boží. Zradili ho a přibili na kříž a on zemřel. Ale nezlobil se proto, vzal všechny viny těch, co mu ublížili, na sebe. A za to si ho jeho otec na nebesích vzal k sobě… Publikace: První kněžna aneb Závrať moci - Jiří Bílek. Po vítězství na Turském poli a ovládnutí luckého knížectví se Bořivoj stává nejmocnějším knížetem v zemi a postupně dostává... Jiří BílekIKAR 2010Kniha, čeština, 496 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.