Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jiří A. Mejsnar: Mýtus evoluce

Učebnice/Odborná literatura

Jiří A. Mejsnar: Mýtus evoluce

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Rok 2000 byl svědkem pozoruhodné skutečnosti. Poprvé v lidských dějinách vstoupil člověk do nového století znaje svůj vlastní genom, se všemi souvislostmi tohoto revolučního úspěchu. Šlo pravděpodobně o nejctižádostivější vědecký úkol, do kterého se lidé pustili za celou dobu své existence. Tento obrovský ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Mýtus evoluce
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jiří A. Mejsnar: Mýtus evoluce koupíte i tady

Specifikace Jiří A. Mejsnar: Mýtus evoluce

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 115 Kč

Rok 2000 byl svědkem pozoruhodné skutečnosti. Poprvé v lidských dějinách vstoupil člověk do nového století znaje svůj vlastní genom, se všemi souvislostmi tohoto revolučního úspěchu. Šlo pravděpodo ... a dál?

Produkt Jiří A. Mejsnar: Mýtus evoluce

Jiří A. Mejsnar: Mýtus evoluce - parametry

Název produktu: Jiří A. Mejsnar: Mýtus evoluce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 115 Kč
Maximální cena: 190 Kč
Ušetríte až: 75 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • Anotace: Rok 2000 byl svědkem pozoruhodné skutečnosti. Poprvé v lidských dějinách vstoupil člověk do nového století znaje svůj vlastní genom, se všemi souvislostmi tohoto revolučního úspěchu. Šlo pravděpodobně o nejctižádostivější vědecký úkol, do kterého se lidé pustili za celou dobu své existence. Tento obrovský historický úspěch sám o sobě nás však nepřiblížil k objasnění původu života, původu druhu a původu člověka. Náš současný přístup k těmto třem obecným problémům musí být založen na objevech dosažených v molekulární biologii a genetice v druhé polovině dvacátého století, které nakonec umožnily i úspěšné přečtení genomu. Je minimálně zarážející, kolik lidí včetně biologů ještě na počátku třetího tisíciletí věří v mechanismus „přírodního výběru“. Kromě metod k rozluštění lidského genomu shromáždila molekulární biologie během posledních šedesáti let experimentální výsledky prokazující překvapivě velkou stabilitu tak složité struktury, jakou je jeden gen. Tato stabilita svou podstatou rozhodně nenahrává náhodným změnám genu. Intenzivní výzkum na tomto poli poskytl určitý počet dnes laboratorně používaných, ale velmi komplikovaných technik, které umožňují molekulární manipulaci s DNA, vedoucí k záměrné změně v genu. Je to právě tato komplikovanost, která vylučuje náhodnou realizaci takových změn v přírodě. V knize jsou ukázány některé skutečnosti, jež jsou těžko slučitelné s hypotézou o spojité biologické evoluci, založené na přírodním výběru nahodilých změn, a které tak ukazují, že představa „o původu druhů přírodním výběrem“ není geniální teorií, ale špatnou hypotézou. Publikace je zamýšlena pro širokou, a tedy velkým dílem laickou veřejnost. (Z předmluvy autora)   Obsah Předmluva Kapitola I. Člověk v přirozené klasifikaci Kapitola II. Stáří člověka Kapitola III. Kromaňonci a neandertálci Kapitola IV. Původ člověka Kapitola V. O původu druhů Dekalog jako výzva Darwinově koncepci De-1. Rozdíl mezi teorií a hypotézou De-2. Mutace (variace) v rámci stejného druhu De-3. Chromosomové aberace jako zdroj variace De-4. Rekombinace a variace De-5. Opravy mutace De-6. Mutace v populaci De-7. Dlouhý běh věků De-8. Vsunutí genů De-9. Mezidruhová homologie chromosomů De-10. Epigenetická dědičnost variací Kapitola VI. Myšlenka vedoucí k člověku Na počátku bylo Slovo Odvěká touha člověka létat Probíhají fyzikálně-chemické a biologické procesy v přírodě spojitě, nebo nespojitě? Myšlenka vedoucí ke vzniku člověka a její nespojitá materializace Čtyři aspekty týkající se materializace myšlenky vedoucí ke vzniku člověka (Aspekt 1: První buňka
  • Aspekt 2: Kambrická exploze
  • Aspekt 3: Hominidae - bezocasé velké opice a člověk
  • Aspekt 4: Proč nemohl pravěký člověk lovit dinosaury místo mamutů) Epilog Slovníček Citovaná literatura Dodatek 1. Mitochondriální (mt) DNA Dodatek 2. Radiochemické datovací metody (Metoda radioaktivního uhlíku
  • Metoda radioaktivního draslíku
  • Uranová metoda) Dodatek 3. Struktura DNA a její základní funkce Dodatek 4. Exkurze do „heterocy

Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.