Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ježíš ve světle tradiční židovské literatury

Knihy

Ježíš ve světle tradiční židovské literatury

Hodnocení: 1x
  • 4

Novozákonní citace vztahující se k osobnosti a životu Ježíše Krista v kontextu staré židovské literatury. Náročná četba přináší rozbory Ježíšových výroků z Nového zákona. Autor - profesor judaistiky - se zamýšlí nad vybranými citáty z Bible a tyto dává dále do kontextu s jinými prameny, zvláště s židovskou tradiční ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Ježíš ve světle tradiční židovské literatury

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 150 Kč

Novozákonní citace vztahující se k osobnosti a životu Ježíše Krista v kontextu staré židovské literatury. Náročná četba přináší rozbory Ježíšových výroků z Nového zákona. Autor - profesor judaistiky - se zamýšlí nad vybranými citáty z Bible a tyto dává dále do kontextu s jinými prameny, zvláště s židovskou tradiční literaturou. Značnou pozornost věnuje i dobovému historickému zázemí v Judsku a v Jeruzalémě na přelomu našeho letopočtu. Zvláště podrobně autor rozebírá tehdejší náboženské židovské skupiny, » ... a dál?

Produkt Ježíš ve světle tradiční židovské literatury

Ježíš ve světle tradiční židovské literatury - parametry

Název produktu: Ježíš ve světle tradiční židovské literatury
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 150 Kč
Maximální cena: 150 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Novozákonní citace vztahující se k osobnosti a životu Ježíše Krista v kontextu staré židovské literatury. Náročná četba přináší rozbory Ježíšových výroků z Nového zákona. Autor - profesor judaistiky - se zamýšlí nad vybranými citáty z Bible a tyto dává dále do kontextu s jinými prameny, zvláště s židovskou tradiční literaturou. Značnou pozornost věnuje i dobovému historickému zázemí v Judsku a v Jeruzalémě na přelomu našeho letopočtu. Zvláště podrobně autor rozebírá tehdejší náboženské židovské skupiny, mezi které patřili farizeové, saduceové, esejci, zélóti. K pochopení Ježíšových výroků je znalost dobových poměrů nezbytná, a tak knížka umožňuje přesnější výklad a pochopení mnohých novozákonních výroků. Počet stran 149. Nová.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.