Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jeanette Winterson: Trhlina v čase

Próza - beletrie

Jeanette Winterson: Trhlina v čase

Hodnocení: 1x
  • 4

Pozdní hra Williama Shakespeara Zimní pohádka je proslulá mimo jiné umístěním Čech na břeh moře. Líčí chorobnou žárlivost sicilského vladaře Leonta, který choť Hermionu podezírá z toho, že otěhotněla s jeho nejlepším přítelem Polixenem. V úvodním svazku cyklu shakespearovských ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Trhlina v čase
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jeanette Winterson: Trhlina v čase koupíte i tady

Specifikace Jeanette Winterson: Trhlina v čase

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 199 Kč

Pozdní hra Williama Shakespeara Zimní pohádka je proslulá mimo jiné umístěním Čech na břeh moře. Líčí chorobnou žárlivost sicilského vladaře Leonta, který choť Hermionu podezírá z toho, že otěhotněla ... a dál?

Produkt Jeanette Winterson: Trhlina v čase

Jeanette Winterson: Trhlina v čase - parametry

Název produktu: Jeanette Winterson: Trhlina v čase
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 199 Kč
Maximální cena: 349 Kč
Ušetríte až: 150 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pozdní hra Williama Shakespeara Zimní pohádka je proslulá mimo jiné umístěním Čech na břeh moře. Líčí chorobnou žárlivost sicilského vladaře Leonta, který choť Hermionu podezírá z toho, že otěhotněla s jeho nejlepším přítelem Polixenem. V úvodním svazku cyklu shakespearovských adaptací pro třetí tisíciletí přenáší autorova krajanka Jeanette Wintersonová motivy tohoto divadelního evergreenu do soudobého vystresovaného Londýna a do města New Bohemia na neklidném americkém Jihu. Její verze příběhu nazvaná TRHLINA V ČASE proplétá klukovské přátelství s mamonem a snobismus s výdobytky počítačových technologií, díky nimž se i sám Čas stává právoplatným hráčem a vysílá na scénu třeba divotvorný automobil z filmu Návrat do budoucnosti. Zásluhou autorčina dlouholetého zájmu o poetiku cestování časoprostorem zvýrazňuje nové uchopení látky nejen devastující účinky zaslepené zloby, ale i kouzlo lásky a ctnost trpělivosti.

Rodačka z Manchesteru JEANETTE WINTERSONOVÁ (1959) je nejslavnějším nalezencem poválečné britské literatury. Jako pětiměsíční miminko ji adoptovala rodina dělníka z blízkého Accringtonu, a přestože u pěstounů nemusela škemrat o polévku jako Dickensův Oliver Twist, postrádala opravdový vřelý cit podobně jako sirota Jana Eyrová. Česky vyšla celá řada jejích knih. Je držitelkou ceny Britské filmové a televizní akademie. V současnosti přednáší tvůrčí psaní na Manchesterské univerzitě.

První kniha v řadě SHAKESPEARE 400, kde vyjdou autoři jako Jo Nesbo, Margaret Atwoodová nebo Gillian Flynnová Jeanette Wintersonová přenesla Zimní pohádku do Londýna v čase finanční krize

Literární projekt Hogarth Shakespeare, v jehož rámci přední světoví spisovatelé převyprávějí klasické náměty alžbětinského dramatika pro současné čtenáře, zahájí román britské spisovatelky Jeanette Wintersonové na motivy Zimní pohádky. Pod českým názvem Trhlina v čase ho vydá nakladatelství Práh zároveň s anglickým vydáním 1. října 2015.

Zimní pohádka, jedna z pozdních her Williama Shakespeara (1564–1616), bývá označována jako pastorální romance s tragickými peripetiemi. Líčí chorobnou žárlivost sicilského vladaře Leonta, jenž svou choť Hermionu podezírá z toho, že je těhotná s jeho nejlepším přítelem, českým králem Polixenem. Ji i dcerušku proto Leontes odsoudí k smrti. Novorozeně Perditu zachrání a vychová ovčák v Čechách, nacházejících se však v autorově představivosti na břehu mořském (odráželo to dobový účel hry, neboť měla být poprvé uvedena na svatbě Fridricha Falckého s dcerou krále Jakuba Alžbětou). Po letech zasáhne vyšší moc a rozvrácená rodina se opět shledá. Jeanette Wintersonová přenáší děj do dnešního Londýna, který se po roce 2008 zmítá ve velké finanční krizi, a do neklidného amerického města New Bohemia. Její verze příběhu splétá klukovské přátelství s mamonem a výdobytky supermoderních technologií se snobismem. Zásluhou autorčina dlouholetého uměleckého zá


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.