Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jaroslav Kňap, Jan Tůma: Zlatá stezka Českého ráje

Knihy

Jaroslav Kňap, Jan Tůma: Zlatá stezka Českého ráje

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha mapuje Zlatou stezku, která prochází všemi turisticky zajímavými lokalitami Českého ráje, skalními městy Hruboskalskem a Maloskalskem, Drábskými světničkami, v dosahu jsou Prachovské skály i část Pojizeří. Stezku lemují středověké hrady (Valečov, Kost, Trosky, Hrubá Skála, Valdštejn, Frýdštejn) a její součástí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Zlatá stezka Českého ráje
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Kňap, Jan Tůma: Zlatá stezka Českého ráje koupíte i tady

Specifikace Jaroslav Kňap, Jan Tůma: Zlatá stezka Českého ráje

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 196 Kč

Kniha mapuje slovem i obrazem Zlatou stezku, která prochází všemi turisticky zajímavými lokalitami Českého ráje, skalními městy Hruboskalskem a Maloskalskem, Drábskými světničkami, v dosahu jsou Prach ... a dál?

Produkt Jaroslav Kňap, Jan Tůma: Zlatá stezka Českého ráje

Jaroslav Kňap, Jan Tůma: Zlatá stezka Českého ráje - parametry

Název produktu: Jaroslav Kňap, Jan Tůma: Zlatá stezka Českého ráje
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 196 Kč
Maximální cena: 269 Kč
Ušetríte až: 73 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha mapuje Zlatou stezku, která prochází všemi turisticky zajímavými lokalitami Českého ráje, skalními městy Hruboskalskem a Maloskalskem, Drábskými světničkami, v dosahu jsou Prachovské skály i část Pojizeří. Stezku lemují středověké hrady (Valečov, Kost, Trosky, Hrubá Skála, Valdštejn, Frýdštejn) a její součástí jsou i rozhledny a kopce (Mužský, Kopanina, Kozákov, Tábor) a samozřejmě skvosty lidové i městské architektury (Jičín, Turnov, Mnichovo Hradiště).Myšlenka propojit nejznámější partie Českého ráje do souvislé turistické trasy vznikla v druhé polovině 30. let minulého století. Poprvé se název Zlatá stezka objevil v roce 1937.Páteř celé oblasti - červená turistická cesta - se klikatí v celkové délce 99 km od Mnichova Hradiště až do Jičína. Oproti někdejší trase, která začínala v Mladé Boleslavi, doznala řady změn.Putování po Zlaté stezce lze pojmout jako jednodenní výlet - stačí si vybrat některý její úsek - či jako vícedenní podnik. Rozhodně nebudete litovat a možná i vy podlehnete jejímu kouzlu - stejně jako autoři této publikace - a budete se do tohoto divukrásného kraje velmi rádi vracet.Tato kniha by měla sloužit nejen jako průvodce, ale doufáme, že po ní sáhnou i milovníci tohoto divukrásného kraje i ti, kteří teprve začínají tuto oblast objevovat. Vzhledem k tomu, že zahraničních návštěvníků zde přibývá, rozhodli jsme se postupně připravit i další jazykové mutace (anglickou, německou a polskou).Autoři: Text - PhDr. Jan Tůma (1941) je absolventem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (obor historie a bohemistika) a Fakulty žurnalistiky téže vysoké školy. Převážnou většinu svého života zasvětil novinářskému povolání. Jeho celoživotním koníčkem je cestování a sbírání zajímavých informací o českých historických památkách a přírodních zajímavostech. Poznávání Českého ráje a jeho Zlaté stezky se věnuje desítky let.Foto - Mgr. Jaroslav Kňap (1961) absolvoval Fakultu tělesné výchovy a sportu UK (sportovní metodika) a Fakultu sociálních věd UK (obor žurnalistika). Má za sebou celou řadu profesí. Od roku 1994 se pohybuje v médiích - jako reportér a fotograf. Do Českého ráje jezdí více či méně pravidelně tři desetiletí, z toho několik posledních let společně s Janem Tůmou, s nímž soustavně spolupracuje deset let.Řekli o Zlaté stezce:  PhDr. Hana Maierová - starostka Turnova„Chcete poznat většinu turisticky zajímavých lokalit Českého ráje? Pak se vydejte na Zlatou stezku, plnou romantiky, dobrodružství a nevšedních zážitků."Jaroslav Myška - starosta Mnichova Hradiště„Je dobře, že tato kniha bude na našem knižním trhu a opět rozšíří povědomí o krásném kraji naší země. My, kteří se se Zlatou stezkou setkáváme každodenně, si tohoto přírodního dědictví, ale i kulturních hodnot nesmírně vážíme."Mgr. Richard Koníř - místostarosta Jičína„Český ráj - jak nesmírné okouzlení krásou krajiny a přírody zní z těchto slov. Ale kdo se někdy vydal na cestu skalními městy, kdo stanul na místech dalekých rozhledů, kdo objevil starobylou krásu středověkých hrad


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.