Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jaroslav Flegr: Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin

Učebnice/Odborná literatura

Jaroslav Flegr: Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Zamrzlá evoluce - aneb je to jinak, pane Darwin - Jaroslav Flegr. Většina biologů i studentů přicházejících studovat biologii na vysokou školu se domnívá, že evoluční biologie je v podstatě uzavřená kapitola vědy. Ale co když je všechno úplně jinak? Co když právě evoluční biologie v 70. a 80. letech ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Zamrzlá evoluce aneb je..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Flegr: Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin koupíte i tady

Čerstvá hodnocení Jaroslav Flegr: Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin

  • 4

Alex V., 27. listopadu 2015

Pro mě jako pro laika, který se o danou problematiku zajímá jen příležitostně, to bylo místy hodně těžké čtení. Ještě že je spisovatel takový čtverák. Nadhledu a sebeironie si cením v jakémkoliv oboru.


Specifikace Jaroslav Flegr: Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 242 Kč

Většina biologů i studentů přicházejících studovat biologii na vysokou školu se domnívá, že evoluční biologie je v podstatě uzavřená kapitola vědy. Ale co když je všechno úplně jinak? Co když právě ev ... a dál?

Produkt Jaroslav Flegr: Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin

Jaroslav Flegr: Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin - parametry

Název produktu: Jaroslav Flegr: Zamrzlá evoluce aneb je to jinak, pane Darwin
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 242 Kč
Maximální cena: 333 Kč
Ušetríte až: 91 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Zamrzlá evoluce - aneb je to jinak, pane Darwin - Jaroslav Flegr. Většina biologů i studentů přicházejících studovat biologii na vysokou školu se domnívá, že evoluční biologie je v podstatě uzavřená kapitola vědy. Ale co když je všechno úplně jinak? Co když právě evoluční biologie v 70. a 80. letech uplynulého století prodělala v naprosté tichosti zcela zásadní revoluci, po níž by se vlastně měly od základu přepsat veškeré učebnice tohoto oboru? Co když je i nový model evoluce vycházející z dawkinsovsko-hamiltonovské teorie sobeckého genu, založené na soupeření různých variant téhož genu o předání co největšího počtu vlastních kopií do dalších generací, stejně chybný jako původní model Darwinův, a vbrzku nás proto čeká revoluce další? A nemohla by stávající model nahradit například teorie takzvané zamrzlé evoluce? Teorie, která předpokládá, že naprostá většina druhů, se kterými se v přírodě setkáváme, není schopná se evolučně vyvíjet, ani když jsou vystaveny sebesilnějšímu selekčnímu tlaku, a tak pouze pasivně čekají, až se změny v jejich prostředí nahromadí v takové míře, že jim nezbude, než způsobně vyhynout. Kde se berou nové druhy, jak je možné, že jsou druhy účelně přizpůsobeny svému prostředí a jak může v takovémto evolučně zamrzlém světě vůbec docházet k evoluci? Odpověď na uvedené otázky, jakož i otevřený a někdy poněkud svérázný pohled do zákulisí dnešní vědy nabízí tato kniha. Publikace: Zamrzlá evoluce - aneb je to jinak, pane Darwin - Jaroslav Flegr. aneb je to jinak, pane Darwin - Edice: Galileo - Academia - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem matná - 326 str. - ISBN: 80-200- Jaroslav Flegraneb je to jinak, pane DarwinAcademia 2007, edice GalileoKniha, čeština, 326 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.