Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jaroslav Čechura: Zlom v nejdelším sněmu českých dějin

Próza - beletrie

Jaroslav Čechura: Zlom v nejdelším sněmu českých dějin

Hodnocení: 1x
  • 4

5. 5. 1609 - Zlom v nejdelším sněmu českých dějin – Generální zkouška stavovského povstání - Jaroslav Čechura. Rok 1609 patří bezesporu mezi historické mezníky. Po staletí je spojován s klíčovou událostí, která má v roce 2009 kulaté, čtyřsté výročí. Jde o slavný Rudolfův Majestát. Bližší pohled však odkrývá i ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jaroslav Čechura: Zlom v nejdelším sněmu českých dějin koupíte i tady

Specifikace Jaroslav Čechura: Zlom v nejdelším sněmu českých dějin

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 143 Kč

Rok 1609 patří bezesporu mezi historické mezníky. Po staletí je spojován s klíčovou událostí, která má v roce 2009 kulaté, čtyřsté výročí. Jde o slavný Rudolfův Majestát. Bližší pohled však odkrývá i existenci druhé významné historické události, kterou je nejdelší sněm českých dějin (31. ledna 1609 až 28. února 1610). V politických aktivitách stavovské opozice nepatřilo k častým jevům, aby se odvážila sejít a jednat samostatně, tedy jak bez panovníka, tak bez katolické menšiny, jako se to stalo na počátku května » ... a dál?

Produkt Jaroslav Čechura: Zlom v nejdelším sněmu českých dějin

Jaroslav Čechura: Zlom v nejdelším sněmu českých dějin - parametry

Název produktu: Jaroslav Čechura: Zlom v nejdelším sněmu českých dějin
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 143 Kč
Maximální cena: 188 Kč
Ušetríte až: 45 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

5. 5. 1609 - Zlom v nejdelším sněmu českých dějin – Generální zkouška stavovského povstání - Jaroslav Čechura. Rok 1609 patří bezesporu mezi historické mezníky. Po staletí je spojován s klíčovou událostí, která má v roce 2009 kulaté, čtyřsté výročí. Jde o slavný Rudolfův Majestát. Bližší pohled však odkrývá i existenci druhé významné historické události, kterou je nejdelší sněm českých dějin (31. ledna 1609 až 28. února 1610). V politických aktivitách stavovské opozice nepatřilo k častým jevům, aby se odvážila sejít a jednat samostatně, tedy jak bez panovníka, tak bez katolické menšiny, jako se to stalo na počátku května 1609. A jednotlivé momenty tohoto sněmování, z nichž některé se zcela hmatatelným způsobem vztahují k událostem, jichž byla pražská města svědkem za necelou dekádu, v roce 1618, dovolují, abychom o dramatických dnech z počátku května 1609 hovořili otevřeně jako o generální zkoušce českého stavovského povstání. O tom vypráví i nová kniha známého historika Jaroslava Čechury. Navíc poskytuje možná až nečekanou odpověď na otázku, kdo to vlastně všechno platil. Pohlédneme také do tváří klíčových osobností onoho dění: na jedné straně Václava Budovce z Budova a na straně druhé římského císaře a krále uherského i českého Rudolfa II. 5. 5. 1609 - Zlom v nejdelším sněmu českých dějin – Generální zkouška stavovského povstání - Jaroslav Čechura od nakladatelství Havran v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor : Jaroslav Čechura, Druh sortimentu : Kniha, Zlom v nejdelším sněmu českých dějin, Jazyk : Čeština, Počet stran : 184


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.