Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jaroslav Čechura: Kriminalita a každodennost v raném novověku

Knihy naučná literatura

Jaroslav Čechura: Kriminalita a každodennost v raném novověku

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Kriminalita a každodennost v raném novověku - Jaroslav Čechura. Historická kriminalita má ambici ukázat, jakým způsobem překračovali lidé v minulosti psané i nepsané normy. Zvláštní přitažlivost poskytuje raný novověk, 17. a 18. století, neboť je spojen s řadou základních změn společnosti. Jak je obvyklé i ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 2.67
skladem

Jaké má kniha
Kriminalita a každodenn..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jaroslav Čechura: Kriminalita a každodennost v raném novověku

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 356 Kč

Kriminalita a každodennost v raném novověku - Jaroslav Čechura, Historická kriminalita má ambici ukázat, jakým způsobem překračovali lidé v minulosti psané i nepsané normy. Zvláštní přitažlivost poskytuje raný novověk, 17. a 18. století, neboť je spojen s řadou základních změn společnosti. Jak je obvyklé i dnes, kriminalita nikdy neprobíhala ve vzduchoprázdnu, ale projevovala se v těsné vazbě ke každodennosti. Tu doslova prostupovala. Těžiště knihy je zakotveno v jižních Čechách, regionu s neobyčejně bohatými » ... a dál?

Produkt Jaroslav Čechura: Kriminalita a každodennost v raném novověku

Jaroslav Čechura: Kriminalita a každodennost v raném novověku - parametry

Název produktu: Jaroslav Čechura: Kriminalita a každodennost v raném novověku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 356 Kč
Maximální cena: 356 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Kriminalita a každodennost v raném novověku - Jaroslav Čechura. Historická kriminalita má ambici ukázat, jakým způsobem překračovali lidé v minulosti psané i nepsané normy. Zvláštní přitažlivost poskytuje raný novověk, 17. a 18. století, neboť je spojen s řadou základních změn společnosti. Jak je obvyklé i dnes, kriminalita nikdy neprobíhala ve vzduchoprázdnu, ale projevovala se v těsné vazbě ke každodennosti. Tu doslova prostupovala. Těžiště knihy je zakotveno v jižních Čechách, regionu s neobyčejně bohatými prameny. Kniha se pokouší o komplexní analýzu fenoménu kriminality, s důrazem na sexuální delikty a na delikty dotýkající se lidské cti. Hlavními aktéry je zde městské a venkovské obyvatelstvo, i když ke slovu se dostanou i menšiny, jako byli cikáni nebo židé. Mikroregionální pohled optikou historické kriminality prozrazuje mnoho nečekaných momentů obyčejného života v době, jež bývá vnímána poněkud jinak, než je rýsují velké dějiny oné doby. Publikace: Kriminalita a každodennost v raném novověku - Jaroslav Čechura. Jaroslav ČechuraARGO 2009, edice Každodenní životKniha, čeština, 368 stran Autor knihy Jaroslav Čechura, Vydavatelstvo ARGO


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.