Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jarmila Frejtichová: Můj rok 1958

Knihy

Jarmila Frejtichová: Můj rok 1958

Hodnocení: 0x
  • 4

Vydejte se po stopách československých dějin a prožijte znovu rok 1958.Tento titul je dostupný také v kolekci za výhodnou cenu.Nenápadný, ale důležitý. Tak by se dal stručně charakterizovat rok 1958. Žádná mimořádně převratná událost naši zemi nepostihla, ale ti, kteří jej pamatují, o něm mluví jako o prvním roce, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 2.95068
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Můj rok 1958
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jarmila Frejtichová: Můj rok 1958 koupíte i tady

Specifikace Jarmila Frejtichová: Můj rok 1958

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 169 Kč

Kniha – autor Alena Breuerová; Jarmila Frejtichová, 152 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá. Zavzpomínejte na rok, kdy jste se narodili, nebo který vám utkvěl v paměti. Jaké události plnily stránky novin, kolik stál lístek do kina, jak vypadala tehdejší auta nebo co se tenkrát nosilo za oblečení? Připomeňte si dobovou reklamu, filmy, co běžely v kinech, i knihy, které se četly v roce 1958. V roce, kdy Československo slavilo ohromný úspěch na světové výstavě EXPO, kdy vzniklo Divadlo Na zábradlí a kdy bylo » ... a dál?

Produkt Jarmila Frejtichová: Můj rok 1958

Jarmila Frejtichová: Můj rok 1958 - parametry

Název produktu: Jarmila Frejtichová: Můj rok 1958
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 169 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 130 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vydejte se po stopách československých dějin a prožijte znovu rok 1958.Tento titul je dostupný také v kolekci za výhodnou cenu.Nenápadný, ale důležitý. Tak by se dal stručně charakterizovat rok 1958. Žádná mimořádně převratná událost naši zemi nepostihla, ale ti, kteří jej pamatují, o něm mluví jako o prvním roce, kdy začal být ve společnosti cítit aspoň mírný závan svobody. Ti, kteří se v tomto roce narodili, vkročili do světa, který se sice pomalu, ale přeci jen zlepšoval. Trvalo to do jejich desátých narozenin. Jaký tedy byl rok, ve kterém Československo slavilo velký úspěch na výstavě Expo 58 v Bruselu? Svět se po válce vzpamatoval z nejhoršího a lidé začínají zase naplno žít. I v Československu doznívají nejhorší excesy ranných padesátých let. Domovní důvěrníci, fronty před obchody a budovatelská hesla kam se podíváš jsou sice stále běžnou realitou, ale kultura už se nadechuje k obrovskému rozmachu, který se naplno rozvine v následujících několika letech. Lidé začínají pošilhávat po luxusu

– móda a kosmetika přestávají být tabu a Pražanky si dokonce mohou nechat ušít prádlo na míru. Prodej fotografií spoře oděné Giny Lollobrigidy či Marilyn Monroe sice uvědomělý čtenář Večerní Prahy včas nahlásí, ale jinak bdělost a ostražitost polevují. Zavzpomínejme tedy na rok, kdy Mao v Číně zahajuje politiku Velkého skoku, Fidelovi spolubojovníci unášejí mistra světa F1 a v USA přichází do prodeje obruč hula-hop. V Československu začíná televize vysílat každý den, na brněnském výstavišti vyrůstá Pavilon Z a hospodyňky si konečně mohou usnadnit život pomocí oddělovače bílků. A na závěr pak pro ty, kdo se v roce 1958 narodili, přinášíme několik vzpomínek na dobu, kdy jim bylo krásných osmnáct let. Takže připomeňme si spolu „kristusky“, „muchy“ i „pohřebné“…. Můj rok 1958 - Alena Breuerová, Jarmila Frejtichová od authora Alena Breuerová, Jarmila Frejtichová a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Můj rok 1958 - Jarmila Frejtichová, Alena Breuerová Zavzpomínejte na rok, kdy jste se narodili, nebo který vám utkvěl v paměti. Jaké události plnily stránky novin, kolik stál lístek do kina, jak vypadala tehdejší auta nebo co se tenkrát nosilo za oblečení? Připomeňte si dobovou reklamu, filmy, co běžely v kinech, i knihy, které se četly v roce 1958. V roce, kdy Československo slavilo ohromný úspěch na světové výstavě EXPO, kdy vzniklo Divadlo Na zábradlí a kdy bylo vynalezeno Lego a instantní nudle. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie | Moderní dějiny (19. – 20. století) | Československá republika (1918 – 1991) od Management Press naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.