Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jantarový oheň - Výběr povídek z Tibetu a dalších nečínských koutů Číny

Próza - beletrie

Jantarový oheň - Výběr povídek z Tibetu a dalších nečínských koutů Číny

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Jantarový oheň - výběr povídek z Tibetu a dalších nečínských koutů Číny. V knize Jantarový oheň se české veřejnosti poprvé dostává do rukou širší výběr povídek napsaných spisovateli, kteří jsou příslušníky menšinových národností žijících na území Čínské lidové republiky. Kromě literárního zážitku přináší ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Jantarový oheň - Výběr ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jantarový oheň - Výběr povídek z Tibetu a dalších nečínských koutů Číny koupíte i tady

Specifikace Jantarový oheň - Výběr povídek z Tibetu a dalších nečínských koutů Číny

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 95 Kč

V knize Jantarový oheň se české veřejnosti poprvé dostává do rukou širší výběr povídek napsaných spisovateli, kteří jsou příslušníky menšinových národností žijících na území Čínské lidové republiky. K ... a dál?

Produkt Jantarový oheň - Výběr povídek z Tibetu a dalších nečínských koutů Číny

Jantarový oheň - Výběr povídek z Tibetu a dalších nečínských koutů Číny - parametry

Název produktu: Jantarový oheň - Výběr povídek z Tibetu a dalších nečínských koutů Číny
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 95 Kč
Maximální cena: 149 Kč
Ušetríte až: 54 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Jantarový oheň - výběr povídek z Tibetu a dalších nečínských koutů Číny. V knize Jantarový oheň se české veřejnosti poprvé dostává do rukou širší výběr povídek napsaných spisovateli, kteří jsou příslušníky menšinových národností žijících na území Čínské lidové republiky. Kromě literárního zážitku přináší tento výběr čtenáři i možnost seznámit se s jednou z rovin spletité národnostní otázky v současné Číně. V českém povědomí figuruje Čína jako stát, který je tvořen jednolitou populací Číňanů a jehož součástí jsou i území několika málo národnostních minorit. Skutečnost je však daleko složitější a promítá se do ní dlouhá historie Číny i současná realita. Dnešní Čínská lidová republika je z národnostního hlediska nesmírně pestrou společností. Jeden z fungujících aspektů současné čínské národnostní politiky představuje českým čtenářům i tento výběr povídek. Jedná se o publikaci, jejíž vydání bylo podpořeno Svazem čínských spisovatelů, který je jednou z mnoha organizací podléhajících Ministerstvu kultury. Povídky v této antologii tedy přirozeně reprezentují tvorbu, která se distancuje od citlivých politických témat, a tak může být bez problémů vydávána. Příslušnost několika autorů k národnostem císařskou Čínou obávaných a i dnes žijících v oblastech proslulých nikoli krásnou literaturou - Tibeťan, Ujgur, Kazach, Mongol a Chuej - dokládá existenci bohatého uměleckého projevu menšinových národností na celém území Číny. Povídky spisovatelů národností Tchu-ťia a Evenk naopak představují české veřejnosti kulturu svých národů poprvé nebo téměř poprvé. Antologie Jantarový oheň tedy ukazuje, že stejně jako v dlouhých dějinách Číny i dnes je hlas nechanských národů součástí bouřlivého dialogu mezi jednotlivými národnostmi i mezi občany a jejich státem. Nezbývá než doufat, že tento dialog bude všemi zúčastněnými veden zodpovědně a potrvá tak dlouho, dokud bude národnostní otázka v Čínské lidové republice aktuálním společenským fenoménem. Publikace: Jantarový oheň - výběr povídek z Tibetu a dalších nečínských koutů Číny. Výběr povídek z Tibetu a dalších nečínských koutů Číny - RYBKA PUBLISHERS - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá - 12


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.