Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jana Solemová: Půlměsíc nad Dunajem

Próza - beletrie

Jana Solemová: Půlměsíc nad Dunajem

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Půlměsíc nad Dunajem - Jana Solemová. Milostný román odehrávající se za habsbursko-turecké války v letech 1663-1664. Hrdinka knihy Tereza provází svého bratra do Nových Zámků, v tehdejší době významné pevnosti na říšské hranici při Dunaji, a zažívá několik týdnů obléhání města otomanskou armádou. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Půlměsíc nad Dunajem
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jana Solemová: Půlměsíc nad Dunajem koupíte i tady

Specifikace Jana Solemová: Půlměsíc nad Dunajem

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 224 Kč

Milostný román odehrávající se za habsbursko-turecké války v letech 1663-1664. Hrdinka knihy Tereza provází svého bratra do Nových Zámků, v tehdejší době významné pevnosti na říšské hranici při Dunaji ... a dál?

Produkt Jana Solemová: Půlměsíc nad Dunajem

Jana Solemová: Půlměsíc nad Dunajem - parametry

Název produktu: Jana Solemová: Půlměsíc nad Dunajem
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 224 Kč
Maximální cena: 404 Kč
Ušetríte až: 180 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Půlměsíc nad Dunajem - Jana Solemová. Milostný román odehrávající se za habsbursko-turecké války v letech 1663-1664. Hrdinka knihy Tereza provází svého bratra do Nových Zámků, v tehdejší době významné pevnosti na říšské hranici při Dunaji, a zažívá několik týdnů obléhání města otomanskou armádou. Desetitisíce Turků a Tatarů zaplavují západní Slovensko i východní Moravu. Zpočátku se zdá, že proti turecké přesile se v křesťanské Evropě nenajde dosti sil k odporu. Tereza se v této dramatické situaci dostává nejen do potíží vnějších, kdy jí hrozí zajetí, smrt či otroctví a kdy se zaplétá do různých dobrodružství, ale výzvou se jí stává i cit, který v ní vzbudí voják nepřátelské strany. Autorka klade důraz na historickou hodnověrnost, která se odráží nejen v popisu událostí, skutečných osob a míst, ale i v psychologii postav. Román je psán ženou o ženě a zachycuje složité ženské myšlení, popisované muži často jako "myslí ano, říká ne", hledání sebe samé, hledání své cesty. Román pojednává o odvaze nejen vnější ale i vnitřní, o svědomí a hledání Boží vůle a o lásce mezi mužem a ženou ve střetu dvou odlišných kultur. Prostředí a čas, ve kterém se příběh odehrává, poskytuje čtenáři neznalému tohoto období zajímavé informace a podněcuje jeho představivost. Publikace: Půlměsíc nad Dunajem - Jana Solemová. Autor knihy Jana Solemová, Vydavatelstvo ARGO Jana SolemováARGOKniha, čeština, 472 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.