Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jana Machačová: Nástin sociálního vývoje českých zemí 1781-1914

Knihy naučná literatura

Jana Machačová: Nástin sociálního vývoje českých zemí 1781-1914

Hodnocení: 1x
  • 4

Autoři popisují dobu víc než sta let, od zrušení nevolnictví až do sklonku monarchie Rakousko-Uherské, kdy vyvrcholila extenzivní fáze industrializace a zformovala se nová společnost.. Shrnují kriticky poznatky dosavadní literatury a doplňují je vlastním objevy, vycházejíce z modernější systematiky a metodologie, než ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jana Machačová: Nástin sociálního vývoje českých zemí 1781-1914 koupíte i tady

Specifikace Jana Machačová: Nástin sociálního vývoje českých zemí 1781-1914

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 296 Kč

Monografie je moderním zpracováním sociálních dějin v jejich širším pojetí. Naznačuje místo vývoje společnosti českých zemí 19. století v kontextu Evropy a sleduje souvislosti industrializace a dalšíc ... a dál?

Produkt Jana Machačová: Nástin sociálního vývoje českých zemí 1781-1914

Jana Machačová: Nástin sociálního vývoje českých zemí 1781-1914 - parametry

Název produktu: Jana Machačová: Nástin sociálního vývoje českých zemí 1781-1914
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 296 Kč
Maximální cena: 400 Kč
Ušetríte až: 104 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autoři popisují dobu víc než sta let, od zrušení nevolnictví až do sklonku monarchie Rakousko-Uherské, kdy vyvrcholila extenzivní fáze industrializace a zformovala se nová společnost.. Shrnují kriticky poznatky dosavadní literatury a doplňují je vlastním objevy, vycházejíce z modernější systematiky a metodologie, než jaké se vesměs uplatňovaly v dějepisectví doby "předlistopadové". Snaží se o nový úhel pohledu a nový výklad (explikaci) mnoha sociálních jevů. Usilují o poznání dlouhodobých tendencí sociálního vývoje , tj. jak se za určitých podmínek vyvíjí společnost, jak v ní (na ni) se uplatňují rezidua minulosti i dlouhodobé tendence, kořeny -jak na "tehdejší současnost" působila, jí ovlivňovala, "tehdejší minulost". Oba autoři (dále jen M+M) četnými publikacemi v posledním čtvrtstoletí prokázali všeobsáhlou znalost problematiky takřečených sociálních dějin. Nemají sobě rovného odborníka, který by byl dostatečně kvalifikován k tomu, aby jejich dílo nějak zpochybnil. Nebo jinak řečeno: pokud nakladatelství chce vydat nebo vydávat publikace z tohoto oboru, pak předložená práce splňuje všechny požadavky kladené na práci vědeckou, hodnou univerzitního nakladatelství. Je jistě možné předložit i jiné koncepce, také možná kvalitní, ale to nemění nic na tom, že M+M předkládají model, který bude vždy respektován a zůstane svým způsobem vzorem. Nástin sociálního vývoje českých zemí 1781-1914 - Jana Machačová, Jiří Matějček. Monografie je moderním zpracováním sociálních dějin v jejich širším pojetí. Naznačuje místo vývoje společnosti českých zemí 19. století v kontextu Evropy a sleduje souvislosti industrializace a dalších jevů pod jejím vlivem. Zabývá se vývojem populace, sociální stratifikací, velikostí a významem funkčních a profesních skupin, tvořících základ vztahové sítě horních, středních a dolních vrstev společnosti. Práce zachycuje dlouhodobé změny vzorů chování a charakterizuje probíhající procesy modernizace. Nástin sociálního vývoje českých zemí 1781-1914 - Jana Machačová, Jiří Matějček od nakladatelství Karolinum v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.