Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jan Wiendl, Josef Vojvodík: Heslář české avantgardy

Učebnice/Odborná literatura

Jan Wiendl, Josef Vojvodík: Heslář české avantgardy

Hodnocení: 1x
  • 4

Heslář české avantgardy – Estetické koncepty a proměny uměleckých postupů v letech 1908-1958 - Josef Vojvodík, Jan Wiendl . Heslář české avantgardy je kolektivním projektem, jehož cílem je rekonstrukce vybraných stěžejních pojmů a konceptů, které česká umělecká avantgarda zavedla zejména do literatury a výtvarného ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89201
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Wiendl, Josef Vojvodík: Heslář české avantgardy koupíte i tady

Specifikace Jan Wiendl, Josef Vojvodík: Heslář české avantgardy

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 363 Kč

Heslář české avantgardy je kolektivním projektem, jehož cílem je rekonstrukce vybraných stěžejních pojmů a konceptů, které česká umělecká avantgarda zavedla zejména do literatury a výtvarného umění. ... a dál?

Produkt Jan Wiendl, Josef Vojvodík: Heslář české avantgardy

Jan Wiendl, Josef Vojvodík: Heslář české avantgardy - parametry

Název produktu: Jan Wiendl, Josef Vojvodík: Heslář české avantgardy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 363 Kč
Maximální cena: 523 Kč
Ušetríte až: 160 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Heslář české avantgardy – Estetické koncepty a proměny uměleckých postupů v letech 1908-1958 - Josef Vojvodík, Jan Wiendl . Heslář české avantgardy je kolektivním projektem, jehož cílem je rekonstrukce vybraných stěžejních pojmů a konceptů, které česká umělecká avantgarda zavedla zejména do literatury a výtvarného umění. Čtenář se v knize zpravidla nesetká s hesly věnovanými tradičním uskupením, jednotlivým „ismům“, periodikům či literárněhistorickým a umělecko-historickým kategoriím s jejich historizujícím popisem a výkladem. Jednotlivá hesla jsou především rekonstruktivním výkladem uměleckých konceptů, zohledňujících princip intermediální reflexe, ale také specifických tvůrčích metod a postupů. Jsou proto pojata jako rekonstrukce vzájemných vztahů (text, obraz, hudba, divadlo, film, fotografie) k dobovému vědeckému a kulturně-filozofickému kontextu a k společensko-politickým aktivitám. Texty hesel, rozsahem nesouměrných, cíleně žánrově kolísají mezi retrospektivně pojatou rekonstrukci uměleckokulturního nebo sociokulturního fenoménu a tematizaci problémových a interpretačně založených okruhů. Jednotlivá hesla sledují zejména oblast literatury a výtvarného umění, dotýkají se rovněž sféry divadelního a filmového umění, průběžně si všímají i oblasti architektury a moderní hudby. Oproti dosavadní diskusi a recepci české avantgardy kniha posunuje její počátky do prvního desetiletí 20. století. Vývoj české avantgardy jako skupinového hnuti, jeho programy, estetické koncepty a proměny uměleckých strategii, technik a postupů jsou zde sledovány až do roku 1958. Heslář české avantgardy – Estetické koncepty a proměny uměleckých postupů v letech 1908-1958 - Josef Vojvodík, Jan Wiendl od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.