Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jan Werich, Jiří Voskovec: Tak se ti hlásím… - CD

Knihy

Jan Werich, Jiří Voskovec: Tak se ti hlásím… - CD

Hodnocení: 1x
  • 4

Obsahem CD jsou nahrávky z Archivu Českého rozhlasu (vzájemné gratulace k šedesátým narozeninám z r. 1965, poděkování Jana Wericha posluchačům za přání k narozeninám a Voskovcův zvukový dopis z Ameriky), ale i záznamy ze soukromého archivu editora (Voskovcův rozhovor v programu Hlasu Ameriky a projev při posledním ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.88269
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Werich, Jiří Voskovec: Tak se ti hlásím… - CD koupíte i tady

Specifikace Jan Werich, Jiří Voskovec: Tak se ti hlásím… - CD

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 166 Kč

Vzájemné gratulace k šedesátinám, proslov J. Voskovce na pohřbu F. Peroutky, telefonát J. Černého J. Voskovcovi z festivalu v Radlicích a další ... a dál?

Produkt Jan Werich, Jiří Voskovec: Tak se ti hlásím… - CD

Jan Werich, Jiří Voskovec: Tak se ti hlásím… - CD - parametry

Název produktu: Jan Werich, Jiří Voskovec: Tak se ti hlásím… - CD
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 166 Kč
Maximální cena: 229 Kč
Ušetríte až: 63 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Obsahem CD jsou nahrávky z Archivu Českého rozhlasu (vzájemné gratulace k šedesátým narozeninám z r. 1965, poděkování Jana Wericha posluchačům za přání k narozeninám a Voskovcův zvukový dopis z Ameriky), ale i záznamy ze soukromého archivu editora (Voskovcův rozhovor v programu Hlasu Ameriky a projev při posledním rozloučení s Ferdinandem Peroutkou) nebo ukázky z archivu Michala Schonberga, autora knihy Rozhovory s Voskovcem, či záznam posledního veřejného vystoupení Jiřího Voskovce v telefonickém rozhovoru s hudebním publicistou Jiřím Černým na festivalu V+W v Praze Radlicích v roce 1978. Nedávno vydaná třídílná Korespondence V+W jasně dokazuje, že poslední dlouhotrvající forbínou Jiřího Voskovce a Jana Wericha byly jejich dopisy. Monology, které zůstaly dialogem. A právě tak sestavil Robert Tamchyna výběr neznámých nebo méně známých nahrávek z pozůstalosti obou klaunů a originálních filosofů. Posluchač na CD sice nenajde žádný dialog V+W, ale i jednotlivé samostatné nahrávky Jana Wericha a Jiřího Voskovce jsou pokaždé buď druhou (chybějící) polovinou herecké dvojice inspirovány nebo ji alespoň ve vzpomínce připomínají. Vzájemné gratulace Jiřího Voskovce a Jana Wericha k 60. narozeninám Vzájemné gratulace k šedesátinám odvysílal tehdejší Československý rozhlas v roce 1965 v pořadech Náš Werich a Rozhovor přes oceán. Werichovo poděkování posluchačům za přání k narozeninám doplňuje Voskovcův zvukový dopis z Ameriky, který je sestřihem původního návrhu pozdější gramofonové nahrávky Rozhovoru přes oceán. Rozhlasová verze je ale upravena tak, aby místo improvizovaného dialogu s Janem Werichem (CD Jiřímu Voskovcovi k narozeninám, Supraphon 2012) vytvořila samostatný příběh i s originálním hudebním závěrem. Michal Schonberg – Rozhovory s Jiřím Voskovcem Krátkou ukázkou doplnil archivní záznamy také Michal Schonberg, autor knihy Rozhovory s Voskovcem (Brána 2005). Vůbec poprvé tak na CD vychází malý fragment z několika desítek hodin společných setkání tehdejšího studenta torontské univerzity a Jiřího Voskovce. Je pochopitelné, že editor vybral právě vzpomínku Jiřího Voskovce na začátek přátelství a spolupráce s Janem Werichem. Jiří Voskovec – vysílání Hlasu Ameriky, rozhovor s Jiřím Sýkorou Rozhovor z programu českého vysílání Hlasu Ameriky je dalším na CD dosud nevydaným zvukovým záznamem. Stejně jako v obsáhlých tištěných interwiev s A. J. Liehmem a Pavlem Tigridem nám představuje ucelený soubor Voskovcových myšlenek a komentářů stran jeho herecké práce, přemýšlení o tradici americké a evropské satiry a také o Haškově Švejkovi ve srovnání s Hellerovou Hlavou XXII. S Jiřím Voskovcem hovořil Jiří Sýkora, český herec a emigrant, dlouholetý redaktor Hlasu Ameriky. Jiří Voskovec – rozloučení s Ferdinandem Peroutkou Brilantní úvahou o svobodě a demokracii a zároveň poslední poklonou blízkému příteli je Voskovcovo rozloučení s Ferdinandem Peroutkou v New Yorku na jaře 1978. Tištěná podoba smutečního projevu (Ferdinand Peroutka: Deníky, dopisy, vzpomínky, NLN


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.