Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jan Wallentin: Strinbergova hvězda

Próza - beletrie

Jan Wallentin: Strinbergova hvězda

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Jan Wallentin, Napínavý historický román Strindbergova hvězda , jehož autorem je Jan Wallentin , nese prvky severské mytologie, mysticismu, sci-fi i nacistického okultismu. Děj se začíná odehrávat nedaleko švédského města Falunu, kde potápěč Erik Hall nalezne velmi dobře, až hrůzostrašně dobře zachované mrtvé ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85897

Jaké má kniha
Strinbergova hvězda
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jan Wallentin: Strinbergova hvězda

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 359 Kč

Příběh začíná v hluboké důlní šachtě v blízkosti švédského města Falunu, kde sportovní potápěč Erik Hall najde až děsivě dobře zachované mrtvé tělo, které v ruce křečovitě svírá mystický kříž. Když potápěč začne psát o svém nálezu v novinách, ukáže se, že o něj v různých částech světa usiluje řada mocných lidí. Začíná dlouhá a napínavá cesta Evropou až na sever, přes ledově studené moře. Kříž spolu s hvězdou, která k němu nedílně patří, totiž ukazují cestu k temnému tajemství uprostřed ledových ker. Dokážou hlavní » ... a dál?

Produkt Jan Wallentin: Strinbergova hvězda

Jan Wallentin: Strinbergova hvězda - parametry

Název produktu: Jan Wallentin: Strinbergova hvězda
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 359 Kč
Maximální cena: 359 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Jan Wallentin, Napínavý historický román Strindbergova hvězda , jehož autorem je Jan Wallentin , nese prvky severské mytologie, mysticismu, sci-fi i nacistického okultismu. Děj se začíná odehrávat nedaleko švédského města Falunu, kde potápěč Erik Hall nalezne velmi dobře, až hrůzostrašně dobře zachované mrtvé tělo svírající v ruce křečovitě mystický kříž. Jakmile se Erik o svém nálezu zmíní v novinách, zjišťuje, že o něj v různých částech na světě usiluje spousta mocných lidí. Začíná dlouhá dobrodružná cesta přes ledové moře až na sever. Kříž s hvězdou ukazují cestu k temnému tajemství ukrytému uprostřed ledových ker. Rozluští hlavní hrdinové osud expedice, která zde byla před sto lety? Jeden kříž. Jedna hvězda. Už přes sto let čekají odděleně každý ve své temnotě. Spolu tvoří klíč k nejlépe utajené záhadě na světě. Nyní se opět vynořily na světlo a švtanice začíná. Hon, ve kterém je historik Don Titelman jak lovcem, tak kořistí, ale sám neví proč. Ovšem tuší, že kříž s hvězdou by v nesprávných rukou mohly znamenat nepředstavitelnou katastrofu. Ukázka z knihy: Erik sebou trhl, když spatřil něco, co připomínalo obloukový otvor. Když ale přišel blíž a přejel rukavicí přes tvrdý povrch hory, došlo mu, že se nechal ošálit hrou stínů. Naposledy posvítil směrem doleva, aby potom..., ale tam něco je! Stejné roztřesené čáry křídou – avšak tentokrát si dal pisatel práci a napsal víc než jedno jediné slovo. Erik se roztřesenými řádky stěží prokousal. Vytáhl foťák, zmáčkl blesk a s nedůvěrou se podíval na displej. Na zpáteční cestě ke schodům ho napadlo, že by si možná mohl ze srdce hory odnést nějaký suvenýr. Možná něco z toho pytle, který stál opodál na kameni v jeskynním bazénku...? Potom pocítil chlad, jak se brodil po pás hlubokou vodou. Když se konečně k pytli dostal, všiml si, že je pokrytý něčím, co vypadá jako plesnivá síť. Erik si sundal rukavice, aby to mohl lépe uchopit. Slizká změť provlhlých šedých a černých šňůr. Pokusil se je zvednout a při tom uviděl, že je v nich zapletený nějaký předmět. Možná se tam zachytilo nářadí. Uchopil rukojeť z bíle se třpytícího kovu. Jenomže rukojeť nešla uvolnit, vypadalo to, že je připevněná. Zašmátral ještě výš podél hladkého povrchu a narazil na dva, ne, tři uvázané provazy. Erik vytáhl titanový nůž a čepelí uřezal první provaz. Ozvalo se křupnutí. Křupnutí? Byl provaz tak starý, že zkameněl? Pustil se do druhého provazu a provedl ještě jeden řez. Další křupnutí a najednou se celý pytel začal hýbat. Navzdory chladu pocítil Erik vlnu horečnatého tepla. Uřízl třetí provaz a všiml si, jak vydechl. Druh sortimentu : Kniha, Strindbergova hvězda, Jazyk : Čeština, Počet stran : 416


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.