Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jan Vymětal: Lékařská psychologie

Učebnice/Odborná literatura

Jan Vymětal: Lékařská psychologie

Hodnocení: 1x
  • 4

Lékařská psychologie je oborem zabývajícím se především psychickými aspekty interakce lékaře a pacienta, ale i vztahy k významným lidem z pacientova sociálního prostředí (příbuzní, přátelé apod.). Jejím úkolem je působit proti dehumanizaci medicíny a chránit tím nejen nemocného, ale ve svém důsledku i lékaře. Snaží ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Lékařská psychologie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Vymětal: Lékařská psychologie koupíte i tady

Specifikace Jan Vymětal: Lékařská psychologie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 399 Kč

Lékařská psychologie je oborem zabývajícím se především psychickými aspekty interakce lékaře a pacienta, ale i vztahy k významným lidem z pacientova sociálního prostředí (příbuzní, přátelé apod.). Jej ... a dál?

Produkt Jan Vymětal: Lékařská psychologie

Jan Vymětal: Lékařská psychologie - parametry

Název produktu: Jan Vymětal: Lékařská psychologie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 399 Kč
Maximální cena: 520 Kč
Ušetríte až: 121 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Lékařská psychologie je oborem zabývajícím se především psychickými aspekty interakce lékaře a pacienta, ale i vztahy k významným lidem z pacientova sociálního prostředí (příbuzní, přátelé apod.). Jejím úkolem je působit proti dehumanizaci medicíny a chránit tím nejen nemocného, ale ve svém důsledku i lékaře. Snaží se péči o nemocného navrátit lidskou dimenzi. V úvodní části knihy autor podává přehled vybraných poznatků obecné, vývojové a sociální psychologie i psychologie osobnosti, které jsou významné pro práci lékaře. Největší pozornost je věnována psychologickým aspektům jednotlivých situací, v nichž se lékař s pacientem nebo jeho příbuznými setkává: probírány jsou postupy rozhovoru s pacientem a jeho blízkými, psychologická péče o ambulantní a hospitalizované pacienty, psychologické aspekty přístupu k bolesti a psychosomatickým onemocněním, úzkost a strach, agresivita, problematika umírání, smrti a truchlení aj. Závěrečná část knihy se věnuje problematice duševních krizí a psychologické první pomoci, psychoterapie, psychoneuroimunologie a psychodiagnostiky. Text je doplněn řadou kazuistik, příkladů a příloh, ukazujících aplikaci probírané tematiky ve zdravotnické praxi. Prof. PhDr. Jan Vymětal je přední klinický psycholog. Od roku 1990 přednáší psychologii na 1. lékařské fakultě UK v Praze a od roku 2002 je členem vědecké rady této fakulty. V roce 1998 byl jmenován přednostou Ústavu pro humanitární studia v lékařství. Je autorem řady učebnic z oblasti psychoterapie. Dlouhodobě k nám uvádí nedirektivní přístupy v psychoterapii, je mu blízká rogersovská a dynamická psychoterapie, jeho teoretický zájem se týká psychosomatických vztahů, účinných faktorů psychoterapie a obecného modelu psychoterapie. V Portálu vydal publikaci Lékařská psychologie a Úzkost a strach u dětí. Pýehled poznatk… obecn‚, věvojov‚ a soci lnˇ psychologie i psychologie osobnosti, kter‚ jsou věznamn‚ pro pr ci l‚kaýe. Pozornost je vŘnov na psychologickěm aspekt…m situacˇ, v nich§ se l‚kaý s pacientem setk v : rozhovor s pacientem a jeho blˇzkěmi, psychologick‚ aspekty pýˇstupu k bolesti, problematika umˇr nˇ aj.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.