Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jan Štěpánek: Marie Nostitzová - Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge

Knihy

Jan Štěpánek: Marie Nostitzová - Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge

Hodnocení: 3x
  • 4

Publikace, kterou držíte ve svých rukou, představuje první ucelenou sondu do života malířky Marie hraběnky Nostitz-Rieneck (1902–1980). Její dílo je veřejnosti známé jen díky několika akvarelům, na nichž zachytila interiéry českých zámků, téměř nic se však nevědělo o jejím životě a tvorbě. Záměrem autora je proto ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Marie Nostitzová - Akva..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Štěpánek: Marie Nostitzová - Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge koupíte i tady

Specifikace Jan Štěpánek: Marie Nostitzová - Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 127 Kč

Publikace, kterou držíte ve svých rukou, představuje první ucelenou sondu do života malířky Marie hraběnky Nostitz-Rieneck (1902–1980). Její dílo je veřejnosti známé jen díky několika akvarelům, na ni ... a dál?

Produkt Jan Štěpánek: Marie Nostitzová - Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge

Jan Štěpánek: Marie Nostitzová - Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge - parametry

Název produktu: Jan Štěpánek: Marie Nostitzová - Akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 127 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 72 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 3 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace, kterou držíte ve svých rukou, představuje první ucelenou sondu do života malířky Marie hraběnky Nostitz-Rieneck (1902–1980). Její dílo je veřejnosti známé jen díky několika akvarelům, na nichž zachytila interiéry českých zámků, téměř nic se však nevědělo o jejím životě a tvorbě. Záměrem autora je proto seznámit čtenáře s výběrem nejlepších prací, které vytvořila a zasadit je do souvislostí doby, v níž vznikly. Většina prezentovaných děl pochází ze soukromých sbírek v zahraničí a jejich námět spadá především do oblasti krajinomalby a žánru. Publikace tak představuje i dokument o životě rodiny Nostitz-Rienecků z Plané u Mariánských Lázní a jejich blízkých v období První republiky, druhé světové války a následné emigrace. Die Publikation, die sie in Ihren Händen halten, stellt den ersten in sich geschlossenen Einblick in das Leben der Malerin Maria Gräfin von Nostitz-Rieneck (1902–1980) dar. Ihr Werk ist der Öffentlichkeit lediglich Dank einigen Aquarellen bekannt, auf denen sie die Innenräume von böhmischen Schlössern darstellte, über ihr Leben und Werk wusste man jedoch fast nichts. Absicht des Verfassers ist es deshalb, den Leser mit einer Auswahl ihrer besten Arbeiten vertraut zu machen und diese in den Kontext der Zeit zu stellen, in der sie entstanden waren. Die meisten der hier vorgestellten Werke stammen aus ausländischen Privatsammlungen und fallen thematisch vor allem in den Bereich der Landschafts und Genremalerei. Die Publikation stellt somit auch eine Dokumentation über das Leben der Familie Nostitz-Rieneck von Plan bei Marienbad und ihre nächsten Verwandten während der Ersten Republik, dem zweiten Weltkrieg und der anschließenden Emigration dar.Autor: Nostitzová MarieRok vydání: 2013Vazba: PaperbackISBN: 978-80-87517-93-2Počet stran: 48Rozměry: 210 x 298 Publikace: Marie Nostitzová akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge - Maria Nostitz Aquarell alz Zeuge - Jan Štěpánek. Publikace: Marie Nostitzová akvarel jako svědek / Das Aquarell als Zeuge - Maria Nostitz Aquarell alz Zeuge - Jan Štěpánek.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.