Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jan Sokol: Etika, život, instituce

Knihy naučná literatura

Jan Sokol: Etika, život, instituce

Hodnocení: 1x
  • 4

Výsledky moderní evoluční biologie naznačují, že mravnost v lidských společnostech není jen nějakou konvenční „nadstavbou“, nýbrž navazuje na podstatné rysy všeho živého a rozvíjí je specificky lidskou kulturou. Jednající člověk tak není jen svébytná osoba, odpovídající pouze za své vlastní činy, nýbrž nese faktickou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Etika, život, instituce
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Sokol: Etika, život, instituce koupíte i tady

Specifikace Jan Sokol: Etika, život, instituce

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 183 Kč

Výsledky moderní evoluční biologie naznačují, že mravnost v lidských společnostech není jen nějakou konvenční „nadstavbou“, nýbrž navazuje na podstatné rysy všeho živého a rozvíjí ... a dál?

Produkt Jan Sokol: Etika, život, instituce

Jan Sokol: Etika, život, instituce - parametry

Název produktu: Jan Sokol: Etika, život, instituce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 183 Kč
Maximální cena: 268 Kč
Ušetríte až: 85 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Výsledky moderní evoluční biologie naznačují, že mravnost v lidských společnostech není jen nějakou konvenční „nadstavbou“, nýbrž navazuje na podstatné rysy všeho živého a rozvíjí je specificky lidskou kulturou. Jednající člověk tak není jen svébytná osoba, odpovídající pouze za své vlastní činy, nýbrž nese faktickou odpovědnost i za to, co ve své kultuře a společnosti přebírá. To se netýká pouze samého života a jeho přírodních podmínek, nýbrž celého bohatství jazyka, vědy, umění, práva – zkrátka celku kultury, bez níž by člověk nemohl žít. Je přitom naším úkolem ji kriticky hodnotit, rozvíjet a předávat dalším generacím. Tato nesmírně široká odpovědnost se musí v současných společnostech rozdělit, podobně jako se dělí a specializují i naše činnosti. Není to však jen břemeno, které by náš život omezovalo, nýbrž může mu také dávat obsah a smysl, který v současné společnosti citelně chybí. A právě tento chybějící smysl, stejně jako společná naděje, jsou možná jednou z hlavních příčin často

připomínané „krize“ současných společností. Společný náboženský základ starších společností nemůže filosofie sice nahradit, může však připomenout, bez čeho se ani moderní pluralitní společnosti patrně neobejdou. Knížka, v řadě bodů vycházející z předchozí autorovy knihy Etika a život, vznikla z přednášek na Karlově univerzitě a je určena studentům, učitelům etické výchovy a všem, kdo si o budoucnost nejen české společnosti dělají starosti. Etika, život, instituce - Jan Sokol od authora Jan Sokol a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz  Výsledky  moderní  evoluční  biologie  naznačují,  že  mravnost  v lidských  společnostech  není  jen  nějakou  konvenční  „nadstavbou“,  nýbrž  navazuje  na podstatné  rysy  všeho  živého  a rozvíjí  je  specificky  lidskou  kulturou.  Jednající  člověk  tak  není  jen  svébytná  osoba,  odpovídající  pouze  za své  vlastní  činy,  nýbrž  nese  faktickou  odpovědnost  i za to,  co  ve své  kultuře  a společnosti  přebírá.  Tato  nesmírně  široká  odpovědnost  se  musí  v současných  společnostech  rozdělit,  podobně  jako  se  dělí  a specializují  i naše  činnosti.  Není  to  však  jen  břemeno,  které  by  náš  život  omezovalo,  nýbrž  může  mu  také  dávat  obsah  a smysl,  který  v současné  společnosti  citelně  chybí.  A právě  tento  chybějící  smysl,  stejně  jako  společná  naděje,  jsou  možná  jednou  z hlavních  příčin  často  připomínané  „krize“  současných  společností. Společný  náboženský  základ  starších  společností  nemůže  filosofie  sice  nahradit,  může  však  připomenout,  bez  čeho  se  ani  moderní  pluralitní  společnosti  patrně  neobejdou.  Knížka,  v řadě  bodů  přepracovávající  předchozí  autorovu  knihu  Etika  a život,  vznikla  z přednášek  na Karlově  univerzitě  a je  určena  studentům,  učitelům  etické  výchovy  a všem,  kdo  si  o budoucnost  nejen  české  společnosti  dělají  starosti.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.