Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Jan Rychlík: Rozdělení Československa 1989 - 1992

Knihy osobnosti a fakta

Jan Rychlík: Rozdělení Československa 1989 - 1992

Hodnocení: 1x
  • 4

Rozdělení Československa 1989-1992 - Jan Rychlík. Rozdělení Československa 1989-1992 Rozpad společného státu Čechů a Slováků očima odborníka z nejpovolanějších Historik Jan Rychlík, profesor českých, slovenských a československých dějin na Univerzitě Karlově, vyučující řadu let také na Univerzitě Mateja Bela v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Jaké má kniha
Rozdělení Československ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Rychlík: Rozdělení Československa 1989 - 1992 koupíte i tady

Specifikace Jan Rychlík: Rozdělení Československa 1989 - 1992

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 262 Kč

U příležitosti dvaceti let od rozdělení společného státu Čechů a Slováků vychází v dalším vydání práce historika Jana Rychlíka, předního znalce dějin Československa a zároveň přímého účastníka procesu jeho rozdělení. ... a dál?

Produkt Jan Rychlík: Rozdělení Československa 1989 - 1992

Jan Rychlík: Rozdělení Československa 1989 - 1992 - parametry

Název produktu: Jan Rychlík: Rozdělení Československa 1989 - 1992
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 262 Kč
Maximální cena: 493 Kč
Ušetríte až: 231 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Rozdělení Československa 1989-1992 - Jan Rychlík. Rozdělení Československa 1989-1992 Rozpad společného státu Čechů a Slováků očima odborníka z nejpovolanějších Historik Jan Rychlík, profesor českých, slovenských a československých dějin na Univerzitě Karlově, vyučující řadu let také na Univerzitě Mateja Bela v Trnavě, byl v době rozpadu Československa poradcem tehdejšího předsedy české vlády Petra Pitharta a dramatická jednání mezi slovenskými a českými politiky tedy sledoval z bezprostřední blízkosti. Díky svému dlouholetému zájmu nejen o slovenskou politiku, ale obecněji o otázky národa a nacionalismu v moderních evropských dějinách, např. v dějinách balkánských národů, spojuje podrobnou znalost složitých jednání s vhledem do podstaty česko-slovenského vztahu, pro nějž byla od počátku typická jistá disproporce. Zatímco Češi považovali společný stát za de facto stát český, za naplnění představy o české nezávislosti, pro Slováky byl od samého počátku jen jednou z etap na cestě k dosažení samostatnosti. Proces zániku Československa se odehrál sice pokojnou cestou, ale proti vůli většiny obyvatelstva a nikoli bez závažných následků pro běžný život, například obyvatel příhraničních oblastí. Kniha Jana Rychlíka na příkladu z našich nedávných dějin dokazuje, že otázky vztahů mezi národy a národnostmi zůstávají i v Evropě na počátku 21. století aktuální a hodné pozornosti, jak potvrzuje mimo jiné současný vývoj v Belgii či Velké Británii. Rozdělení Československa 1989-1992 - Jan Rychlík od nakladatelství v kategorii Historie a military | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Rozdělení Československa - (1989 – 1992) - Jan Rychlík. U příležitosti dvaceti let od rozdělení společného státu Čechů a

Slováků vychází v dalším vydání práce historika Jana Rychlíka,

předního znalce dějin Československa a zároveň přímého účastníka

procesu jeho rozdělení. Publikace: Rozdělení Československa - (1989 – 1992) - Jan Rychlík.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.