Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jan Mach: Lékař a právo

Učebnice/Odborná literatura

Jan Mach: Lékař a právo

Hodnocení: 1x
  • 4

Lékař a právo - Mach Jan Kniha volně navazuje na dřívější publikace autora - pojednává o podmínkách právní odpovědnosti v medicíně (zde je doplněna celou řadou kazuistik), trestných činech ve zdravotnictví, náhradě škody, ochraně osobnosti, problematice informovaných souhlasů, reverzů, o hospitalizaci bez souhlasu, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85607

Jaké má kniha
Lékař a právo
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Mach: Lékař a právo koupíte i tady

Specifikace Jan Mach: Lékař a právo

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 318 Kč

Kniha "Lékař a právo" není teoretickým právnickým dílem, ale příručkou obsahující věcné praktické údaje, které by měl znát každý lékař i jiný samostatně pracující zdravotník. Obsahuje informace o právních aspektech lékařského a zdravotnického povolání, se kterými se lékaři a zdravotníci setkávají. Kromě informací obsahuje kniha cenné a praktické rady, jak se vyvarovat právních problémů, ale i jak si počínat, pokud se lékař nebo zdravotník ocitne v situaci, kterou je nutno řešit právními prostředky. Lékař » ... a dál?

Produkt Jan Mach: Lékař a právo

Jan Mach: Lékař a právo - parametry

Název produktu: Jan Mach: Lékař a právo
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 318 Kč
Maximální cena: 356 Kč
Ušetríte až: 38 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Lékař a právo - Mach Jan Kniha volně navazuje na dřívější publikace autora - pojednává o podmínkách právní odpovědnosti v medicíně (zde je doplněna celou řadou kazuistik), trestných činech ve zdravotnictví, náhradě škody, ochraně osobnosti, problematice informovaných souhlasů, reverzů, o hospitalizaci bez souhlasu, povinné mlčenlivosti a ochraně osobních údajů, zdravotnické dokumentaci, právních vztazích zdravotnických zařízení a zdravotních pojišťoven a "právní sebeobraně" lékařů a dalších zdravotníků. Kniha je doplněna vzory některých dokumentů potřebných v lékařské a zdravotnické praxi. Publikace zůstane aktuální i v případě přijetí nových zdravotnických zákonů, protože základní principy medicínského práva jsou dány Úmluvou o lidských právech a biomedicíně a konstrukce právní odpovědnosti je založena na principech euroatlantické právní kultury, vycházející ze základů římského práva. Autor je více než 10 let ředitelem právní kanceláře České lékařské komory, vede advokátní kancelář zaměřenou převážně na problematiku medicínského práva, vyučuje medicínské právo v IPVZ, na 1. lékařské fakultě UK a přednáší pro soudce a státní zástupce na Justiční akademii. Je právníkem Asociace klinických psychologů ČR, Asociace klinických logopedů ČR a celé řady nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. z kategorie Knihy | Učebnice | VŠ a VOŠ | Medicína, Zdravotnictví | Medicína, lékařství od GRADA naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Publikace: Lékař a právo - Praktická příručka pro lékaře a zdravotníky - Mach Jan. Kniha ''Lékař a právo'' není teoretickým právnickým dílem, ale

příručkou obsahující věcné praktické údaje, které by měl znát každý

lékař i jiný samostatně pracující zdravotník. Obsahuje informace o

právních aspektech lékařského a zdravotnického povolání, se kterými

se lékaři a zdravotníci setkávají. Kromě informací obsahuje kniha

cenné a praktické rady, jak se vyvarovat právních problémů, ale i

jak si počínat, pokud se lékař nebo zdravotník ocitne v situaci,

kterou je nutno řešit právními prostředky. Publikace: Lékař a právo - Praktická příručka pro lékaře a zdravotníky - Mach Jan.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.