Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jan Kvirenc: Evropa do roku 1914

Knihy

Jan Kvirenc: Evropa do roku 1914

Hodnocení: 1x
  • 4

Na více než 300 autentických dokumentech jsou představeny hlavní události dějin politických, náboženských, vojenských i hospodářských, nechybějí sondy do dějin kultury a každodennosti života obyčejných lidí. Osobní výpovědi aktérů a vzpomínky pamětníků se střídají s ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Evropa do roku 1914
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Kvirenc: Evropa do roku 1914 koupíte i tady

Specifikace Jan Kvirenc: Evropa do roku 1914

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 219 Kč

Na více než 300 autentických dokumentech jsou představeny hlavní události dějin politických, náboženských, vojenských i hospodářských, nechybějí sondy do dějin kultury a každodennosti života obyčejných lidí. Osobní výpovědi aktérů a vzpomínky pamětníků se střídají s oficiálními dokumenty, zařazeny jsou profily významných osobností a úvahy soudobých historiků. Promluví k nám římští císařové i slavní filozofové, Richard Lví srdce, Kolumbus, Michelangelo, Machiavelli, Cromwell, Kateřina Veliká, Robespierre, Napoleon, » ... a dál?

Produkt Jan Kvirenc: Evropa do roku 1914

Jan Kvirenc: Evropa do roku 1914 - parametry

Název produktu: Jan Kvirenc: Evropa do roku 1914
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 219 Kč
Maximální cena: 297 Kč
Ušetríte až: 78 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Na více než 300 autentických dokumentech jsou představeny hlavní události dějin politických, náboženských, vojenských i hospodářských, nechybějí sondy do dějin kultury a každodennosti života obyčejných lidí.

Osobní výpovědi aktérů a vzpomínky pamětníků se střídají s oficiálními dokumenty, zařazeny jsou profily významných osobností a úvahy soudobých historiků.

Promluví k nám římští císařové i slavní filozofové, Richard Lví srdce, Kolumbus, Michelangelo, Machiavelli, Cromwell, Kateřina Veliká, Robespierre, Napoleon, Garibaldi, Bismarck a mnozí další.

Nahlédneme do Byzantské říše i světa islámu, poznáme zábavy a strasti obyčejných lidí i vládců, jejich jídelníček a módu, projdeme se klášterem, měšťanským domem, selským stavením, školou, továrnou, ale rovněž inkvizičním vězením a mučírnou.

Přiblížíme si život dětí, žen i manželské soužití, seznámíme se s různými politickými, náboženskými a filozofickými systémy, začteme se do slavných literárních památek (Písně o Rolandovi, Dekameronu, francouzská Encyklopedie aj.).

Zúčastníme se velkých bitev a rytířského turnaje, podnikneme plavbu kolem světa, připomeneme si dětskou křížovou výpravu, navštívíme sídla francouzských králů i židovské ghetto.

Dozvíme se, co byly Potěmkinovy vesnice, jestli existoval legendární král Artuš, jak se lékaři pokoušeli vypořádat s "černou smrtí", komu se říkalo "bič boží" nebo "kaprál na trůně".

Zeptáme se, o čem si psali papež s mongolským chánem, proč lidé ve středověku umírali mladí, jak měřili čas.

Kniha zahrnuje vývoj společnosti od dob starověkého Řecka a Říma až do začátku 20. století ve všech částech Evropy s přesahem do mimoevropských světů (křížové výpravy, objevné plavby, vznik USA).

Všechny přehledně uspořádané dokumenty navíc doprovázejí věcné komentáře s motivačními otázkami a návody, jak s nimi pracovat.

Významnou složkou publikace je obrazová příloha, která čítá přes 300 převážně dobových vyobrazení a fotografií významných památek.

Vázaná, formát A4, 232 strany, stovky dokumentů a vyobrazení. Autor knihy Jan Kvirenc, Vydavatelstvo Dialog, Kniha,2007


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.