Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jan Krejčí: Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie

Knihy

Jan Krejčí: Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie

Hodnocení: 1x
  • 4

Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie - Jan Krejčí. Tato kniha obsahuje překlady a komentáře všech dosud známých staroegyptských milostných písní. Některé z nich, zejména písně obsažené ve větších "sbírkách", byly přeloženy do několika světových jazyků a odborné veřejnosti jsou známé. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Písně Zlaté bohyně + CD..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Krejčí: Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie koupíte i tady

Specifikace Jan Krejčí: Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 210 Kč

Kniha obsahuje staroegyptskou milostnou poezii doplněnou kresbami a Cd s nahrávkou hudby složené k této příležitosti loutnistou Rudolfem Měřínským a s recitací předních našichumělců, naapř. Davida Mat ... a dál?

Produkt Jan Krejčí: Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie

Jan Krejčí: Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie - parametry

Název produktu: Jan Krejčí: Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 210 Kč
Maximální cena: 328 Kč
Ušetríte až: 118 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie - Jan Krejčí. Tato kniha obsahuje překlady a komentáře všech dosud známých staroegyptských milostných písní. Některé z nich, zejména písně obsažené ve větších "sbírkách", byly přeloženy do několika světových jazyků a odborné veřejnosti jsou známé. Těmito písněmi, u nichž je při překladu a rozboru možno vycházet vždy hned z několika starších i mladších prací, zde výčet začínáme. Některé z dalších písní, objevených jednotlivě na ostrakách, byly v minulosti přeloženy jen jednou či vůbec ne. V této sbírce je však najdete a v mezinárodním kontextu se zde nalézá dosud nejucelenější soubor egyptských milostných písní. Tyto písně dokládají bohatost staroegyptské literární tradice, a také bohatost vyjadřovacích prostředků, jimiž nám staroegyptští tvůrci přiblížili svět emocí. Citový svět starých Egypťanů, ačkoliv nesporně byl stejně jako v jiných dobách lidské historie ovlivňován mnoha dalšími sociálními a kulturními faktory a spoutáván restrikcemi, jeví se nám, alespoň v tomto idealizovaném svědectví, jako velmi bohatý. Ačkoliv je velmi složité činit závěry o univerzální platnosti obsahu i formy vyjádření lidských citů, staroegyptské milostné písně nás osloví jako svědectví, které nám je schopno dát pocit blízkosti s dávnými lidmi. Jejich texty nám budou vodítkem ve světě citů a intenzívního prožitku lásky a touhy dávných Egypťanů. Ačkoliv můžeme pochybovat o tom, zda vždy odrážely společenskou realitu natolik, abychom je mohli respektovat jako pramen pro její poznání, rozhodně mohly odrážet realitu citů jednotlivých lidí. Knihu doplňuje CD s nahrávkami přebásněných textů, jež recitují sólisté ND M. Válková, D. Matásek a R. Trtík, a dále je doprovází hudební ukázky v podání P. Kohoutové a R. Měřinského, který je také autorem skladeb. Písně Zlaté bohyně + CD - Staroegyptská milostná poezie - Jan Krejčí od nakladatelství Setoutbooks.cz s.r.o. v kategorii Audioknihy | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Kniha obsahuje staroegyptskou milostnou poezii doplněnou kresbami a Cd s nahrávkou hudby složené k této příležitosti loutnistou Rudolfem Měřínským a s recitací předních našichumělců, naapř. Davida Mat


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.