Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jan Galandauer: Pomník Mistra Jana Husa

Knihy naučná literatura

Jan Galandauer: Pomník Mistra Jana Husa

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: 6. 7. 1915 - Pomník Mistra Jana Husa - Český symbol ze žuly a bronzu - Jan Galandauer. Zrod záměru postavit Mistru Janu Husovi pomník se váže k debatě na jednání českého zemského sněmu 25. listopadu 1889 ohledně umístění tabulky s Husovým jménem na budovu Národního muzea. Záhy poté vznikl Spolek pro ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Galandauer: Pomník Mistra Jana Husa koupíte i tady

Specifikace Jan Galandauer: Pomník Mistra Jana Husa

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 136 Kč

Zrod záměru postavit Mistru Janu Husovi pomník se váže k debatě na jednání českého zemského sněmu v roce 1889 ohledně umístění tabulky s Husovým jménem na budovu Národního muzea. Záhy poté vznikl Spol ... a dál?

Produkt Jan Galandauer: Pomník Mistra Jana Husa

Jan Galandauer: Pomník Mistra Jana Husa - parametry

Název produktu: Jan Galandauer: Pomník Mistra Jana Husa
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 136 Kč
Maximální cena: 188 Kč
Ušetríte až: 52 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: 6. 7. 1915 - Pomník Mistra Jana Husa - Český symbol ze žuly a bronzu - Jan Galandauer. Zrod záměru postavit Mistru Janu Husovi pomník se váže k debatě na jednání českého zemského sněmu 25. listopadu 1889 ohledně umístění tabulky s Husovým jménem na budovu Národního muzea. Záhy poté vznikl Spolek pro zbudování pomníku Mistra Jana Husa. Rozhořčené tiskové polemiky a bojovné diskuse se vedly zejména o tom, má-li Husův pomník stát na Staroměstském náměstí vedle sloupu s mariánskou sochou, nebude-li představovat kámen úrazu pro katolíky, je-li Hus v první řadě českým vlastencem nebo náboženským reformátorem. Oslavy Husa jako národní integrační postavy měly vyvrcholit ve velkolepé celonárodní manifestaci u příležitosti odhalení pomníku. Dne 6. července 1915 se však plánovaná velká česká slavnost nekonala: vypukla světová válka, a tak mohla proběhnout jen malá česká slavnost za zavřenými dveřmi. Ani po vzniku Československé republiky se Husův pomník nestal výrazným místem české historické paměti, ačkoliv po stržení mariánského sloupu 3. listopadu 1918 na Staroměstském náměstí osaměl. Autorem knihy je doc. PhDr. Jan Galandauer, DrSc., významný historik, který se specializuje na české dějiny a dějiny habsburské monarchie od poloviny 19. století. Publikace: 6. 7. 1915 - Pomník Mistra Jana Husa - Český symbol ze žuly a bronzu - Jan Galandauer. Jan Galandauer6.7.1915 Český symbol ze žuly a bronzuHavran, edice Dny, které tvořily české dějinyKniha, čeština, 162 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.