Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jan Evangelista Purkyně: Útržky ze zápisníku zemřelého přírodovědce

Knihy naučná literatura

Jan Evangelista Purkyně: Útržky ze zápisníku zemřelého přírodovědce

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Útržky ze zápisníku zemřelého přírodovědce - Jan Evangelista Purkyně. Kniha poprvé vyšla v roce 1910 - neanonymně, v českém překladu a s komentářem Emanuela Rádla. Podruhé vyšla v novém zkráceném překladu Jaromíra Loužila a s jeho doslovem roku 1987. Jedná se o klasické dílo české literatury poloviny 19. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85943

Jaké má kniha
Útržky ze zápisníku zem..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jan Evangelista Purkyně: Útržky ze zápisníku zemřelého přírodovědce

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 280 Kč

Kniha poprvé vyšla v roce 1910 - neanonymně, v českém překladu a s komentářem Emanuela Rádla. Podruhé vyšla v novém zkráceném překladu Jaromíra Loužila a s jeho doslovem roku 1987. Jedná se o klasické dílo české literatury poloviny 19. století, které mělo historickou smůlu v tom, že vyšlo anonymně, daleko od Prahy a německy. Dá se číst jako pohled na evoluci před Darwinem i jako filosofický či poetický doplněk díla K. H. Máchy či B. Němcové, se kterými souzní. Je to také nejfilosofičtější dílo, vyznání a syntéza » ... a dál?

Produkt Jan Evangelista Purkyně: Útržky ze zápisníku zemřelého přírodovědce

Jan Evangelista Purkyně: Útržky ze zápisníku zemřelého přírodovědce - parametry

Název produktu: Jan Evangelista Purkyně: Útržky ze zápisníku zemřelého přírodovědce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 280 Kč
Maximální cena: 280 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Útržky ze zápisníku zemřelého přírodovědce - Jan Evangelista Purkyně. Kniha poprvé vyšla v roce 1910 - neanonymně, v českém překladu a s komentářem Emanuela Rádla. Podruhé vyšla v novém zkráceném překladu Jaromíra Loužila a s jeho doslovem roku 1987. Jedná se o klasické dílo české literatury poloviny 19. století, které mělo historickou smůlu v tom, že vyšlo anonymně, daleko od Prahy a německy. Dá se číst jako pohled na evoluci před Darwinem i jako filosofický či poetický doplněk díla K. H. Máchy či B. Němcové, se kterými souzní. Je to také nejfilosofičtější dílo, vyznání a syntéza životních názorů nejvýznamnějšího českého přírodovědce 19. století. Purkyňův spis je zároveň součástí úvah, jakými se Evropa i Amerika zabývaly kolem bouřlivého a revolučního roku 1848, aby v proudu změn pochopily své místo. Kniha vychází v nově upraveném a úplném překladu, s poznámkami ze tří století. Ilustrace Kateřiny Piňosové podtrhují nadčasový rozměr textu. Připojený soubor esejí a statí filosofujících přírodovědců a historiků z vícero stran přibližuje Purkyňův text, ať z hlediska souvislostí doby jeho vzniku, nebo inspirací pro dobu naši. Publikace: Útržky ze zápisníku zemřelého přírodovědce - Jan Evangelista Purkyně. Útržky ze zápisníku zemřelého - O duši Země a romantické vědě - Edice: Paměť - Academia - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem ma Jan Evangelista PurkyněO duši Země a romantické věděAcademia 2010, edice PaměťKniha, čeština, 332 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.