Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Jan Benda: Útěky a vyhánění z pohraničí českých zemí 1938-1939

Knihy naučná literatura

Jan Benda: Útěky a vyhánění z pohraničí českých zemí 1938-1939

Hodnocení: 1x
  • 4

Útěky a vyhánění z pohraničí českých zemí 1938-1939 – Migrace z okupovaného pohraničí ve druhé republice - Jan Benda. Mnichovská historie je neúplná bez souboru jejích následků. Některé z nich nejsou ještě v literatuře zachyceny naplno, patří k nim také útěky a vyhánění obyvatel z česko-moravsko-slezského pohraničí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Jaké má kniha
Útěky a vyhánění z pohr..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Jan Benda: Útěky a vyhánění z pohraničí českých zemí 1938-1939

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 250 Kč

Mnichovská historie je neúplná bez souboru jejích následků. Některé z nich nejsou ještě v literatuře zachyceny naplno, patří k nim také útěky a vyhánění obyvatel z česko-moravsko-slezského pohraničí Československa. ... a dál?

Produkt Jan Benda: Útěky a vyhánění z pohraničí českých zemí 1938-1939

Jan Benda: Útěky a vyhánění z pohraničí českých zemí 1938-1939 - parametry

Název produktu: Jan Benda: Útěky a vyhánění z pohraničí českých zemí 1938-1939
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 250 Kč
Maximální cena: 360 Kč
Ušetríte až: 110 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Útěky a vyhánění z pohraničí českých zemí 1938-1939 – Migrace z okupovaného pohraničí ve druhé republice - Jan Benda. Mnichovská historie je neúplná bez souboru jejích následků. Některé z nich nejsou ještě v literatuře zachyceny naplno, patří k nim také útěky a vyhánění obyvatel z česko-moravsko-slezského pohraničí Československa. Příspěvek k poznání této problematiky představuje kniha historika Jana Bendy, jež zhodnotila výsledky dřívějších historických výzkumů a obohatila je o nově získaná fakta z archivních materiálů. Jejich analýza umožnila doplnit chybějící prvky dosavadních znalostí. Úvodní část se snaží nalézt odpovědi na otázky týkající se vzniku a počátku uprchlického problému na odstoupených územích a s tím úzce související proměnnou existenčních podmínek Čechů, Židů a německých antifašistů v důsledku postupného etablování nacistického režimu. Jádro práce představují kapitoly o přístupu čs. státu k imigračním záležitostem, vracení uprchlíků, jejich propouštění přes hranice, sociální a pracovní integraci migrantů do české společnosti, a to v úzké interakci s politickým vývojem dané doby. V závěrečné části kniha analyzuje otázky uprchlické každodennosti, vystěhovalectví, ale také vzájemných vztahů mezi utečenci a starousedlíky. Celá práce je v pravém slova smyslu prvým uceleným a souhrnným zpracováním daného tématu, navíc v nejvyšší možné míře oproštěným od tradičních resentimentů. Útěky a vyhánění z pohraničí českých zemí 1938-1939 – Migrace z okupovaného pohraničí ve druhé republice - Jan Benda od nakladatelství Karolinum v kategorii Historie a military | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.