Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jan Barták: Skryté bohatství firmy

Učebnice/Odborná literatura

Jan Barták: Skryté bohatství firmy

Hodnocení: 1x
  • 3.5

To, co je ve firmě nejcennější, neuhlídá žádná bezpečnostní agentura. Je to ukryto v lidech, v jejich rozumu, znalostech a dovednostech, citu a vůli. Svůj potenciál mohou, ale také nemusí, rozvíjet a využívat v zájmu firmy i svém vlastním. Co brání tomu, aby se lidé chtěli a mohli chovat ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jan Barták: Skryté bohatství firmy koupíte i tady

Specifikace Jan Barták: Skryté bohatství firmy

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 192 Kč

To, co je ve firmě nejcennější, neuhlídá žádná bezpečnostní agentura. Je to ukryto v lidech, v jejich rozumu, znalostech a dovednostech, citu a vůli. Svůj potenciál mohou, ale také nemusí, rozvíjet a ... a dál?

Produkt Jan Barták: Skryté bohatství firmy

Jan Barták: Skryté bohatství firmy - parametry

Název produktu: Jan Barták: Skryté bohatství firmy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 192 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 107 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

To, co je ve firmě nejcennější, neuhlídá žádná bezpečnostní agentura. Je to ukryto v lidech, v jejich rozumu, znalostech a dovednostech, citu a vůli. Svůj potenciál mohou, ale také nemusí, rozvíjet a využívat v zájmu firmy i svém vlastním.

Co brání tomu, aby se lidé chtěli a mohli chovat spolupodnikatelsky? Namátkou: převládající řízení vůči vedení lidí, preferování autoritativního vůči participativnímu řízení, nedostatečná motivace zaměstnanců, slabá týmová spolupráce, vertikální organizační struktura, vertikální (a často pouze jednosměrná, tedy „shora dolů“) vnitrofiremní komunikace, neochota k delegování pravomocí… - důsledkem je demotivovaný zaměstnanec, který „dělá jen do výše svého platu“. Špatný, neodborný až diletanský přístup k využívání a rozvoji lidského potenciálu vede mnohdy k obrovským ztrátám materiálním i morálním a destabilizuje pozici firmy na trhu.

Management často přeceňuje význam „tvrdých faktorů“ řízení (strategie, projektové řízení, plánování , cash flow…navíc využívaných často fragmentálně) na úkor tzv. „měkkých faktorů“ (firemní filosofie, ideologie, vize, mise, etický kodex, hodnoty, symboly, styl firemního života – firemní kultura) a neuvědomuje si nezbytnost komplexního pohledu na systém podnikového řízení.

Nezřídka chybí systémový přístup, komplexnost a vzájemná provázanost jednotlivých subsystémů. Manažeři si jen zřídka uvědomují nezbytnost zplošťování organizačních struktur, umožňující využívat pružných a účinných forem řízení, vhodně kombinovat tvrdé a měkké nástroje řízení, řízení s vedením, s leadershipem, teambuildingem, delegováním pravomocí, motivačními programy a jasnou koncepcí a strategií v oblasti rozvoje svých lidí.

Základem návratnosti technologických a informačních investic je však právě schopnost vzájemné integrace s ostatními systémy společnosti, tedy především sociálním a znalostním, které jsou nositeli sociálního a znalostního kapitálu a představují potenciál úspěšnosti firmy, zdroj synergických efektů.

Sociální kapitál je kvantitativním a zároveň i kvalitativním vyjádřením sociální energie, využitelné pro dosažení očekávané, žádoucí změny. Ta se uvolňuje na základě tlakových metod („musíš – nesmíš“, vymezených firemními normativy, event. normami vyšší právní moci) a tahových metod („chceš“ – iniciovaném stimulačními a zejména motivačními firemními programy). Proporce „chtít“ a „muset“ závisí na úrovni firemní kultury, způsobu řízení a vedení, vztahu zaměstnanců k firmě a úrovni sounáležitosti potřeb a očekávání zaměstnanců, managementu a majitelů.

Znalostní kapitál firmy má podobu materiální (jasně zdokumentovanou v podobě budov a technologického zařízení, finančně vyjádřitelnou) ale také – a to především! - nemateriální (obtížně definovatelnou, poněvadž představuje souhrn využívaných i nevyužívaných znalostí a dovedností lidí).

Disproporce mezi využívanými a nevyužívanými znalostmi a dovednostmi (ono subjektivní chtít a umět) je vyjádřením n


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.