Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Cizojazyčné knihy » Srovnání cen Jakub Malina: Der Orloj - Esoterisches Prag

Cizojazyčné knihy

Jakub Malina: Der Orloj - Esoterisches Prag

Hodnocení: 1x
  • 4

Ojedinělý průvodce se zabývá historií vzniku stavby a podává výklad esoterní symboliky, která v centru města, na veřejném místě, dosud nepoznána přečkala šest století. Na pozadí doby vlády »posledního zasvěceného císaře Svaté říše římské« Karla IV. přibližuje úroveň okultních znalostí pozdního středověku a jejich ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jakub Malina: Der Orloj - Esoterisches Prag koupíte i tady

Specifikace Jakub Malina: Der Orloj - Esoterisches Prag

Kategorie Cizojazyčné knihy
Nejnižší cena 216 Kč

Ojedinělý průvodce se zabývá historií vzniku stavby a podává výklad esoterní symboliky, která v centru města, na veřejném místě, dosud nepoznána přečkala šest století. ... a dál?

Produkt Jakub Malina: Der Orloj - Esoterisches Prag

Jakub Malina: Der Orloj - Esoterisches Prag - parametry

Název produktu: Jakub Malina: Der Orloj - Esoterisches Prag
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 216 Kč
Maximální cena: 349 Kč
Ušetríte až: 133 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Ojedinělý průvodce se zabývá historií vzniku stavby a podává výklad esoterní symboliky, která v centru města, na veřejném místě, dosud nepoznána přečkala šest století. Na pozadí doby vlády »posledního zasvěceného císaře Svaté říše římské« Karla IV. přibližuje úroveň okultních znalostí pozdního středověku a jejich umělecké zachycení v architektuře, výtvarném umění i urbanistice celého města. Za vznikem pražského nachází tato kniha odkaz jedné z prvních uzavřených zasvěceneckých lóží, která do svých řad přijímala i laiky, tzv. pražské bratrstvo Obruč a kladivo, nad nímž měl záštitu sám král Václav IV., syn Karla IV. Výklad symboliky umožňuje datovat vznik stavby, jejíž dokumentace zmizela neznámo kde, přesněji než oficiální historická literatura. Symboliku pražského orloje vykládá autor jako v evropském dobovém kontextu unikátní model kosmu a jeho jednoty s člověkem jako jeho obrazem. Podrobně rozebírá i kosmologickou symboliku astronomických hodin a skryté motivy tvůrců architektonického i výtvarného řešení orloje. Dokládá, jak znalosti o vesmíru i člověku, které zveřejňují moderní esoterní školy a hnutí, zachycovala už řecká a egyptská mysteria, jejichž znalost byla na konci 14. století šířena po celé Evropě. Stavbu orloje vykládá v souvislostech místa a času vzniku. Přibližuje karolinský koncept Prahy nejen jako světské metropole světa, sídla císaře nazývaného druhým Konstantinem, ale také jako duchovního otisku Nebeského Jeruzaléma, města posmrtně zaslíbeného křesťanům. Na příkladu figur dvanácti apoštolů pak podává nejširší souvislosti iniciačních dějin v křesťanském světě. Průvodce Staroměstský orloj navazuje na odkaz takových autorů, jako byl slavný alchymista Fulcanelli, na duchovní dědictví mnoha českých historiků i moderních autorů děl o esoterních naukách, jako je například David Ovason. Ve výkladu esoterní symboliky stavby vychází z rozsáhlého díla antroposofa Rudolfa Steinera. Publikace: Der Orloj - Die Prager Astromische Uhr. Ein Begleiter durch die Geschichte und das esoterische Konzept des Orloj - Jakub Malina. Německá verze knihy Staroměstský orloj. Publikace: Der Orloj - Die Prager Astromische Uhr. Ein Begleiter durch die Geschichte und das esoterische Konzept des Orloj - Jakub Malina. Der Orloj - Esoterisches Prag - Jakub Malina. Německá verze knihy Staroměstský orloj. Der Orloj - Esoterisches Prag - Jakub Malina od nakladatelství Eminent v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor: Jakub MalinaNakladatelství: EMINENTVazba: Brožovaná bez přebalu leskláPočet stránek: 200Rozměry (výška x šířka x tloušťka): 127x127x13 mmISBN: 80-7281-203-3 Podtitul: Esoterisches PragAutor: Jakub MalinaVazba: Brožovaná bez přebalu leskláISBN: 80-7281-203-3Počet stran: 200Rozměry: 220,0 x 132,0 x 13,0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.