Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Jakub Havlíček: Cesty božstev

Knihy

Jakub Havlíček: Cesty božstev

Hodnocení: 1x
  • 4

Cesty božstev – Otázky interpretace náboženství a nacionalismu v moderním Japonsku - Jakub Havlíček. Autor se ve své knize věnuje zajímavému tématu z oblasti interpretace náboženství a nacionalismu v realitě moderního Japonska. Čtenáři nabízí kompaktní analýzu, ve které snoubí historický, religionistický a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Cesty božstev
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jakub Havlíček: Cesty božstev koupíte i tady

Specifikace Jakub Havlíček: Cesty božstev

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 186 Kč

Autor se ve své knize věnuje zajímavému tématu z oblasti interpretace náboženství a nacionalismu v realitě moderního Japonska. Čtenáři nabízí kompaktní analýzu, ve které snoubí historický, religionist ... a dál?

Produkt Jakub Havlíček: Cesty božstev

Jakub Havlíček: Cesty božstev - parametry

Název produktu: Jakub Havlíček: Cesty božstev
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 186 Kč
Maximální cena: 290 Kč
Ušetríte až: 104 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Cesty božstev – Otázky interpretace náboženství a nacionalismu v moderním Japonsku - Jakub Havlíček. Autor se ve své knize věnuje zajímavému tématu z oblasti interpretace náboženství a nacionalismu v realitě moderního Japonska. Čtenáři nabízí kompaktní analýzu, ve které snoubí historický, religionistický a politologický horizont. Název publikace Jakuba Havlíčka naznačuje, že hlavní náplní práce je analýza a výklad úlohy náboženství a nacionalismu v moderním Japonsku, avšak samotná kniha přesahuje svým zpracováním dílčí tématiku z oblasti japanistiky. Text je rozdělen na tři části, přičemž první se zabývá obecnou problematikou religionistického bádání, např. postavením religionistiky v systému věd, pravidly religionistického výzkumu, vymezením pojmu náboženství, aj. Tato obsáhlá první část svědčí o autorově velmi dobré orientaci v dané problematice, včetně nejnovějšího poznání, které pouze nepřejímá, ale přistupuje k němu kriticky. Jako taková slouží nejen jako úvod do stěžejní části práce, ale může velmi dobře posloužit taktéž jako úvod do religionistiky obecně. V druhé části, zabývající se konceptem a různými interpretacemi „šintó“, a třetí, věnující se stále aktuální problematice případu Jasukuni, který již řadu let vyvolává rozporuplné pocity nejen v Japonsku, autor prezentuje nové pohledy na řadu zakořeněných a stereotypně vnímaných skutečností. V závěru navrhuje autor alternativní interpretační rámec použitelný při analýze jevů spojených s japonskou religiozitou, kterým se může stát prostorové hledisko „zde-tam-kdekoli“ formulované Jonathanem Z. Smithem. Cesty božstev – Otázky interpretace náboženství a nacionalismu v moderním Japonsku - Jakub Havlíček od nakladatelství Masarykova univerzita Brno v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Kniha vzešla z autorových studijních pobytů v Japonsku, při kterých měl možnost pozorovat, jak je tamější společnost prodchnuta ritualizovaným chováním majícím „implicitně náboženský“ charakter. Z jakých důvodů je japonská kultura prezentována jako jedinečná a homogenní? Jakou roli zde hrají náboženské jevy? A jak lze v japonském prostředí náboženské jevy rozeznat? Autor, vzděláním religionista, historik a filolog, tyto otázky rozpracoval ve své disertační práci, která tvoří větší část této publikace.

Podtitul: Otázky interpretace náboženství a nacionalismu v moderním JaponskuAutor: Jakub HavlíčekRok vydání: 2011Vazba: Brožovaná bez přebalu leskláISBN: 978-80-210-5563-6Počet stran: 224Rozměry: 211,0 x 149,0 x 14,0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.