Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Jacques Le Goff, Jean-Claude Schmitt: Encyklopedie středověku

Učebnice/Odborná literatura

Jacques Le Goff, Jean-Claude Schmitt: Encyklopedie středověku

Hodnocení: 1x
  • 4

Encyklopedie Středověku - Le Goff Jacques, Schmitt Jean-Claude. Dva přední francouzští historici-medievalisté v knize shromáždili přes osm desítek hesel, samostatných a ucelených esejů, věnovaných podstatným skutečnostem a tématům středověkého života: nalezneme mezi nimi jak tradiční témata politických dějin („Král“, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89399
skladem

Jaké má kniha
Encyklopedie středověku
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Jacques Le Goff, Jean-Claude Schmitt: Encyklopedie středověku koupíte i tady

Specifikace Jacques Le Goff, Jean-Claude Schmitt: Encyklopedie středověku

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 678 Kč

Tento výkladový slovník je rozsahem i pojetím ojedinělým pokusem představit epochu středověku v celé její šíři a plasticitě. Každé z více než osmi desítek hesel je samostaným esejem. ... a dál?

Produkt Jacques Le Goff, Jean-Claude Schmitt: Encyklopedie středověku

Jacques Le Goff, Jean-Claude Schmitt: Encyklopedie středověku - parametry

Název produktu: Jacques Le Goff, Jean-Claude Schmitt: Encyklopedie středověku
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 678 Kč
Maximální cena: 998 Kč
Ušetríte až: 320 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Encyklopedie Středověku - Le Goff Jacques, Schmitt Jean-Claude. Dva přední francouzští historici-medievalisté v knize shromáždili přes osm desítek hesel, samostatných a ucelených esejů, věnovaných podstatným skutečnostem a tématům středověkého života: nalezneme mezi nimi jak tradiční témata politických dějin („Král“, „Šlechta“, „Válka a křížová výprava“), dějin hospodářských („Peníze“, „Řemeslníci“, „Půda“), kulturních („Katedrála“, „Literatura a literatury“, „Poutnictví“, „Symbol“), tak hesla věnovaná základním vrstevnicím mentální krajiny středověkého člověka, často už pouhým názvem naznačující napětí mezi protikladnými složkami pojednávaných témat: „Mužství a ženství“, „Řád a stavy“, „Střed a periferie“, „Svoboda a otroctví“, „Ústní a písemné“. Stranou nezůstávají ani „periferie“ středověkého Západu: „Byzanc a Západ“, „Islám“ či „Moře“.Složení autorského kolektivu je podobně rozmanité - převažují v něm autoři francouzští, ale vedle nich nalézáme i odborníky z Itálie, Německa, Anglie, Spojených států, Polska i Ruska. Podařilo se tak encyklopedii vtisknout celoevropský rozměr, byť její zaměření zůstává v první řadě západoevropské a v samém centru pozornosti je pochopitelně Francie. Díky knize dojde čtenář k hlubšímu pochopení oné nejednoznačné, vzrušující a v mnohém klíčové epochy evropských dějin. Encyklopedie Středověku - Le Goff Jacques, Schmitt Jean-Claude od nakladatelství v kategorii Historie a military | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Tento výkladový slovník je rozsahem i pojetím ojedinělým pokusem představit epochu středověku v celé její šíři a plasticitě. Každé z více než osmi desítek hesel je samostaným esejem. Škála témat je rozpjata od dějin všedního dne (Stravování, Sexualita, Příbuzenství) přes „klasickou“ oblast politických a ekonomických vztahů (Král, Město, Obchodníci) až k problematice dějin kultury a mentality (Obrazy, Andělé, Čarodějnictví). Editorům se podařilo získat ke spolupráci vedle předních francouzských medievalistů i odborníky německé, anglické, americké, italské, ruské i polské a vtisknout tak Encyklopedii středověku skutečně evropský rozměr.Autor: Jean-Claude Schmitt; Jaques Le GoffEdice: Kulturní historieVazba: Pevná s přebalem matnáISBN: 978-80-7429-130-2Počet stran: 936Rozměry: 248,0 x 175,0 x 57,0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.