MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Jack London: Tulák po hvězdách

Próza - beletrie

Jack London: Tulák po hvězdách

Hodnocení: 1x
 • 4
EAN: 9788085935257

Autor : Jack London, Jack London napsal sugestivní román Tulák po hvězdách pod vlivem skutečné události. Vyprávění nevinně odsouzeného trestance se pro něj stalo inspirací k surové obžalobě nelidských poměrů v amerických věznicích. Darell Standing, vězeň odsouzený za vraždu na doživotí do věznice San Quentin, ...a dál?

Radost vám udělá:
 • 4.73113
skladem

Jaké má kniha
Tulák po hvězdách
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Jack London: Tulák po hvězdách

Jack London: Tulák po hvězdách v kostce

Průměrné hodnocení

4,0
 • 4

Na základě 1 hodnocení

80 % zákazníků vám produkt doporučuje

Pro a proti Jack London: Tulák po hvězdách

 • velice čtivé a poutavé

Čerstvá hodnocení Jack London: Tulák po hvězdách

 • 3

Arade71, 25. listopadu 2015

Pořád přemýšlím, co si vlastně mám o této knize myslet. Na jednu stranu je to knížka zajímavá a hluboká s popisy běžného dění ve věznici, ze kterých běhá mráz po zádech a na stranu druhou jsem se u některých výprav do minulých životů ztrácela v postavách a ději, tudíž mě čtení chvilkama nudilo...


 • 5

Lukáš, 11. října 2013

 • velice čtivé a poutavé

Velice poutavě a čtivě napsané vyprávění vězně Darella Standinga odsouzeného k trestu smrti, který čeká na popravu. Popsány jsou velice nelidské podmínky zacházení s vězni v Americe na začátku minulého století - několik dní ve svěrací kazajce. Během pobytu ve svěrací kazajce Darell "cestuje po hvězdách" když osvobodí svou duši z těla a prožívá minulé životy. Kniha tak má i trochu filozofický rozměr. Vřele doporučuji.


Specifikace Jack London: Tulák po hvězdách

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 194 Kč

Kniha – autor Jack London, 264 stran, česky, pevná s přebalem lesklá. Není smrti. Život je duch a duch nemůže zemřít. Tulák po hvězdách je příběh na pomezí dobrodružného, filosofického a vědeckofantastického žánru, kterou americký spisovatel Jack London napsal v roce 1915 . Popisuje v ní život odsouzeného vězně na samotce v kalifornské věznici San Quentin. Vězeň Darell Standing v cele sní a má nejrůznější fantaskní vidiny ze svých minulých životů a cestování v čase i prostoru, což mu pomáhá překonat dlouhou » ... a dál?

Produkt Jack London: Tulák po hvězdách

Jack London: Tulák po hvězdách - parametry

Název produktu: Jack London: Tulák po hvězdách
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 194 Kč
Maximální cena: 242 Kč
Ušetríte až: 48 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
 • 4
Podrobný popis:

Autor : Jack London, Jack

London napsal sugestivní román Tulák po hvězdách pod vlivem skutečné události. Vyprávění nevinně odsouzeného trestance

se pro něj stalo inspirací k surové obžalobě nelidských poměrů v

amerických věznicích. Darell Standing, vězeň odsouzený za vraždu na doživotí do věznice San Quentin, vzpomíná. Ne přímo na dobu před vraždou, za kterou byl

odsouzen, ale na minulé životy. Trest mu probíhal dost všedně. Až

jednou byl křivě obviněn z pašování dynamitu do věznice a bachaři jej

zavřeli do kobky a svázali do svěrací kazajky. Zůstal tak po dlouhé dny

a ještě delší noci. Zachránili jej spoluvězni Ed Morell a Jake

Openheimer pomocí kódu, kterým se dorozumívali klepáním na zdi. Ed

Morell jej naučil vlastnímu způsobu hypnózy, díky kterému se Darell

mohl toulat po hvězdách. Darell prožíval znovu své minulé životy jako kapitán římské legie,

holandský rolník, trosečník na pustém ostrově nebo jako malý chlapec

zabitý mormony na divokém západě. Všechny reinkarnace měly něco

společného. Smrt a ženu. Ve většině životů zemřel kvůli osudové ženě,

kterou potkal, ať už to byla milenka, manželka, otrokyně nebo vlastní

matka. Došel k závěru, že pro člověka je nejdůležitější láska. Vnitřní

usmíření mu pomůže zemřít v klidu. Druh sortimentu : Kniha, Tulák po hvězdách, Jazyk : Čeština, Počet stran : 340 Tulák po hvězdách - Jack London. Tulák po hvězdách vyšel poprvé v roce 1915. Jack London byl inspirován skutečným příběhem nevinně odsouzeného Ed Morrella, který si vytrpěl pět let samovazby. Londonovi se podařilo prosadit obnovu procesu a Morrell byl v lednu 1914 z věznice v San Quentinu propuštěn. Na základě jeho vyprávění autor vytvořil skutečnou báseň o svobodě a utrpení bezmocného jedince. V románu pak ostře obžaloval americkou justici a odhalil barbarsky surové metody vězeňských správců. Nové vydání českého překladu - této snad nejpůsobivější Londonovy knihy - doprovázejí původní černobílé fotografie "Stopaře" Rudo Prekopa. Tulák po hvězdách - Jack London od nakladatelství Via Vestra - LABYRINT v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Poetický a zároveň tragický příběh z Ameriky počátku tohoto století sepsal London na podkladě skutečné události... Byl inspirován případem nevinně odsouzeného Eda Morella, který prožil pět let v samovazbě v kalifornském San Quentinu a který byl osvobozen až poté, co se Jack London zasloužil o obnovení jeho procesu. Slavný spisovatel pak napsal sugestivní román líčící nelidské poměry panující v amerických věznicích na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Hlavní hrdina, spoután ve svěrací kazajce, nechává své myšlenky svobodně plynout a prožívá dobrodružství mužů z různých historických období. Tulák po hvězdách je strhující román o nezdolné síle lidského ducha.


Recenze Jack London: Tulák po hvězdách

Arade71, 25. listopadu 2015Pořád přemýšlím, co si vlastně mám o této knize myslet. Na jednu stranu je to knížka zajímavá a hluboká s popisy běžného dění ve věznici, ze kterých běhá mráz po zádech a na stranu druhou jsem se u některých výprav do minulých životů ztrácela v postavách a ději, tudíž mě čtení chvilkama nudilo...

Zobrazit celou recenzi
Hodnocení:
 • 3
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Lukáš, 11. října 2013


PRO:   velice čtivé a poutavé

Velice poutavě a čtivě napsané vyprávění vězně Darella Standinga odsouzeného k trestu smrti, který čeká na popravu. Popsány jsou velice nelidské podmínky zacházení s vězni v Americe na začátku minulého století - několik dní ve svěrací kazajce. Během pobytu ve svěrací kazajce Darell "cestuje po hvězdách" když osvobodí svou duši z těla a prožívá minulé životy. Kniha tak má i trochu filozofický rozměr. Vřele doporučuji.

Zobrazit celou recenzi
Hodnocení:
 • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Jack London: Tulák po hvězdách

 • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.