Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Ivo Možný: Rodina a společnost

Učebnice/Odborná literatura

Ivo Možný: Rodina a společnost

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Rodina a společnost - Ivo Možný. Kniha přináší úvod do sociologického pohledu na rodinu. Vychází z autorovy monografie Sociologie rodiny (1999 a 2002), ale podstatně rozšiřuje a aktualizuje její text – a především ho orientuje jako učebnici s propracovanou didaktickou podporou. V první části knihy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ivo Možný: Rodina a společnost koupíte i tady

Specifikace Ivo Možný: Rodina a společnost

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 182 Kč

Kniha přináší úvod do sociologického pohledu na rodinu. V první části knihy (kapitoly 1 až 3) autor podává přehled o vývoji teoretického uvažování o rodině od jeho počátků v 19. století, přes stále in ... a dál?

Produkt Ivo Možný: Rodina a společnost

Ivo Možný: Rodina a společnost - parametry

Název produktu: Ivo Možný: Rodina a společnost
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 182 Kč
Maximální cena: 280 Kč
Ušetríte až: 98 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Rodina a společnost - Ivo Možný. Kniha přináší úvod do sociologického pohledu na rodinu. Vychází z autorovy monografie Sociologie rodiny (1999 a 2002), ale podstatně rozšiřuje a aktualizuje její text – a především ho orientuje jako učebnici s propracovanou didaktickou podporou. V první části knihy (kapitoly 1 až 3) autor podává přehled o vývoji teoretického uvažování o rodině od jeho počátků v 19. století, přes stále inspirující velké teorie z poloviny minulého století až po nové, často převratné vidění rodiny a jejího otřeseného postavení na konci moderního věku. V druhé, rozsáhlejší části (kapitoly 4 až 9) přináší systematický přehled o stavu poznání takových jevů, jako jsou fungování rodiny v systému majetkové a sociální nerovnosti, mechanismy vzájemného výběru partnerů, změny v povaze rodičovství a dětství ve vyspělých společnostech, vliv všeobecné zaměstnanosti žen na rodinné chování obou partnerů a další. V závěru této části nastiňuje probíhající diskusi o transformaci rodiny ve věku individualizace a o soudobých sociologických teoriích intimity, sexuálního chování a párových vztahů. Poslední, charakterem opět odlišnou část představuje poslední, desátá kapitola, která přináší jedinečně ucelený přehled o stavu české rodiny a o jejích dynamických přeměnách po změně politického a ekonomického systému naší společnosti. Doplněno ilustracemi Vladimíra Jiránka. Kniha obsahuje věcný a jmenný rejstřík. Publikace: Rodina a společnost - Ivo Možný. Rodina a společnost nv. - Edice: Studijní texty - Slon - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu matná - 324 str. - ISBN: 978-8 Ivo MožnýSlon 2006, edice Studijní textyKniha, čeština, 324 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.