Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Ivana Ebelová: Klíč k novověké paleografii

Knihy naučná literatura

Ivana Ebelová: Klíč k novověké paleografii

Hodnocení: 1x
  • 4

Klíč k novověké paleografii – Schlüssel zur Paläographie der Neuzeit - Ivana Ebelová. Příručka „Klíč k novověké paleografii“ představuje praktickou pomůcku pro zvládnutí čtení raně novověkých a novověkých paleografických textů (od počátku 16. do počátku 20. století). Soustřeďuje se na dva základní typy písma – české ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Klíč k novověké paleogr..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ivana Ebelová: Klíč k novověké paleografii koupíte i tady

Specifikace Ivana Ebelová: Klíč k novověké paleografii

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 200 Kč

Příručka „Klíč k novověké paleografii“ představuje praktickou pomůcku pro zvládnutí čtení raně novověkých a novověkých paleografických textů (od počátku 16. do počátku 20. století). Soustřeďuje se na ... a dál?

Produkt Ivana Ebelová: Klíč k novověké paleografii

Ivana Ebelová: Klíč k novověké paleografii - parametry

Název produktu: Ivana Ebelová: Klíč k novověké paleografii
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 200 Kč
Maximální cena: 280 Kč
Ušetríte až: 80 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Klíč k novověké paleografii – Schlüssel zur Paläographie der Neuzeit - Ivana Ebelová. Příručka „Klíč k novověké paleografii“ představuje praktickou pomůcku pro zvládnutí čtení raně novověkých a novověkých paleografických textů (od počátku 16. do počátku 20. století). Soustřeďuje se na dva základní typy písma – české a německé novogotické písmo, především jejich kurzívní formy, které se vyvíjely vedle sebe a navzájem se ovlivňovaly až do schválení Všeobecného školního řádu v roce 1774. Vzhledem k tomu, že jedním z hlavních problémů aktivního osvojení si čtení textů ze sledovaného období je výrazná individualizace písem, daná rozvojem vzdělanosti a znalostí psaní a na to navazující širokou typologickou škálou písemností, je hlavním záměrem ukázat některé z nejčastěji se vyskytujících tvarů jednotlivých písmen české i německé novogotické kurzívy a ilustrovat variabilitu grafémů danou individuálním projevem písaře. Vedle těchto grafémů je v příručce zařazeno 20 jazykově českých a 20 německých ukázek textů včetně paleografických přepisů a doprovodného komentáře, zařazeny jsou rovněž ukázky písma z učebnic psaní užívaných ve předmětném období, připojen je rovněž přehled nejčastěji užívaných zkratek. Klíč k novověké paleografii – Schlüssel zur Paläographie der Neuzeit - Ivana Ebelová od nakladatelství Karolinum v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.