Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Ivan Mrázek: Drahé kameny starověkých civilizací

Knihy naučná literatura

Ivan Mrázek: Drahé kameny starověkých civilizací

Hodnocení: 1x
  • 4

Drahé kameny starověkých civilizací - Ivan Mrázek . Drahé kameny jsou mistrovskými díly přírody. Jejich tajuplný třpyt okouzluje člověka od nepaměti. Reprezentativní populárně naučná publikace je pojednáním o dějinách drahých kamenů i dějinách samotných. Na 382 stranách, 332 fotografiích a 64 ilustracích se před ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Jaké má kniha
Drahé kameny starověkýc..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ivan Mrázek: Drahé kameny starověkých civilizací koupíte i tady

Specifikace Ivan Mrázek: Drahé kameny starověkých civilizací

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 446 Kč

Kniha svým rozsahem reprezentuje ojedinělý souhrn současných znalostí o tomto tématu; využijí ji nejen odborníci na jednotlivé starověké civilizace, zájemci o mineralogii nebo archeologii, ale jistě zaujme i každého milovníka krásna. ... a dál?

Produkt Ivan Mrázek: Drahé kameny starověkých civilizací

Ivan Mrázek: Drahé kameny starověkých civilizací - parametry

Název produktu: Ivan Mrázek: Drahé kameny starověkých civilizací
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 446 Kč
Maximální cena: 699 Kč
Ušetríte až: 253 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Drahé kameny starověkých civilizací - Ivan Mrázek . Drahé kameny jsou mistrovskými díly přírody. Jejich tajuplný třpyt okouzluje člověka od nepaměti. Reprezentativní populárně naučná publikace je pojednáním o dějinách drahých kamenů i dějinách samotných. Na 382 stranách, 332 fotografiích a 64 ilustracích se před námi, díky drahým kamenům, odvíjí život a problémy starověkých civilizací. Čtivým textem a rozsáhlými obrazovými přílohami jsme v této knize přímo vtaženi do doby, kterou postupně poznáváme především díky systematické dokumentaci archeologických nálezů – artefaktů z drahých kamenů. Kniha svým rozsahem reprezentuje ojedinělý souhrn současných znalostí o tomto tématu; využijí ji nejen odborníci na jednotlivé starověké civilizace, zájemci o mineralogii nebo archeologii, ale jistě zaujme i každého milovníka krásna, historie a drahých kamenů. Autor knihy, RNDr. Ivan Mrázek (1940), vystudoval geologii na přírodovědeckých fakultách Masarykovy univerzity i Univerzity Karlovy. V průběhu své profesní dráhy věnoval obzvláštní zájem drahým a dekoračním kamenům. Výsledky svého bádání publikoval v několika knihách; předkládaný svazek je jeho desátou odbornou publikací. Podklady k této knize autor sbíral po mnoho let, kdy kriticky hodnotil uveřejněná data, navštěvoval významná světová muzea a cestoval za archeologickými památkami po celém světě. Drahé kameny starověkých civilizací - Ivan Mrázek od nakladatelství Masarykova univerzita Brno v kategorii Historie a military | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Drahé kameny jsou mistrovskými díly přírody. Jejich tajuplný třpyt okouzluje člověka od nepaměti. Nemalou měrou k tomu přispívá i velmi stará víra v magickou, uzdravující, obšťastňující a osvěcující moc kamenů. Pro svou výjimečnost a vzácnost bývaly symbolem bohatství a moci. Mimořádná krása drahých kamenů byla trvalým zdrojem umělecké inspirace výtvarně nadaných jedinců mnohých starověkých kultur, které zanechaly výraznou stopu na cestě k naší civilizaci. Nevšední vlastnosti jim vyhradily nezastupitelné místo ve starověkých dějinách lidstva. Kniha svým rozsahem reprezentuje ojedinělý souhrn současných znalostí o této problematice, ze kterého budou vycházet nejen odborníci pro jednotlivé starověké civilizace, ale jež se stane středem pozornosti i pro zájemce o mineralogii nebo archeologii. Ivan Mrázekmuni PRESSKniha, čeština, 382 stranKniha získala cenu za nejkrásnější knihu podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodu (2013) a Cenu Josefa Hlávky za vědeckou literaturu (2014). Byla také nominována na cenu Magnesia litera.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.