Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ivan Landovskij: Rudá Symfonie

Próza - beletrie

Ivan Landovskij: Rudá Symfonie

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha "Rudá symfonie" působí svým původem, ale především svým obsahem tak neuvěřitelně, až v čtenáři bezděčně vzniká podezření, že se jedná o mystifikaci. Podobný názor ovšem rezolutně zpochybňují minimálně dva zásadní důkazy její pravosti. Za prvé, v textu zmíněný Navašin je skutečná historická ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Rudá Symfonie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ivan Landovskij: Rudá Symfonie koupíte i tady

Specifikace Ivan Landovskij: Rudá Symfonie

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 127 Kč

Kniha "Rudá symfonie" působí svým původem, ale především svým obsahem tak neuvěřitelně, až v čtenáři bezděčně vzniká podezření, že se jedná o mystifikaci. Podobný názor ovšem rezolutně zpochybňují m ... a dál?

Produkt Ivan Landovskij: Rudá Symfonie

Ivan Landovskij: Rudá Symfonie - parametry

Název produktu: Ivan Landovskij: Rudá Symfonie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 127 Kč
Maximální cena: 199 Kč
Ušetríte až: 72 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha "Rudá symfonie" působí svým původem, ale především svým obsahem tak neuvěřitelně, až v čtenáři bezděčně vzniká podezření, že se jedná o mystifikaci. Podobný názor ovšem rezolutně zpochybňují minimálně dva zásadní důkazy její pravosti. Za prvé, v textu zmíněný Navašin je skutečná historická postava (srv. s poznámkou v textu). Druhým a ještě pádnějším důkazem je to, že obsah knihy "Rudá symfonie" zhruba po třiceti letech v plném rozsahu a nezávisle na Rakovském plně potvrdil americký profesor Anthony Sutton ve svých více než deseti knihách, jež vydal v šedesátých a sedmdesátých letech dvacátého století. Do jeho rukou se totiž zcela náhodně dostal dokument se seznamem členů jakési tajné organizace, zaujímající klíčové postavení v americkém establishmentu. Po několika letech Sutton postupně odhalil strukturu organizace, kterou sám nazývá "Řád". Prof. A. Sutton analyzuje a rozebírá její obrovský vliv na ekonomický a politický život v Americe. Zjistil, že tento "Řád" kontroluje vzdělávací systém v USA, společenské prostředky formování názorů mládeže, řadu kulturních společností až po církve. Ještě důležitější je ale mezinárodní činnost tohoto tajného svazu. Financoval totiž hlavní politické směry dvacátého století: bolševiky i nacisty. Nejprve jim pomohl upevnit moc a potom zinscenoval celosvětový konflikt mezi nimi. Vůdčí korporace, zastupované "Řádem", během války získaly neuvěřitelné zisky. Současně se jim podařilo oslabit státní instituty základních evropských velmocí. Tím se "Řádu" nadosah přiblížil jeho hlavní cíl: vytvoření "nového světového řádu", jímž má být podle Rakovského celosvětový komunismus. Ten však zřejmě nastane až po zinscenování Třetí světové války, která podle předpovědi dřívějšího příslušníka nebo předchůdce "Řádu", vůdce amerických Iluminátů Alberta Pikeho, vypukne na Blízkém Východě jako vyostření konfliktu mezi Palestinci a Izraelci, a která podle všeho definitivně vyřídí islámský svět.

Je-li dokument autentický, měla Rakovského doznání přímý vliv na Stalinovu a potažmo na celosvětovou politiku. Konkrétně to platí o spolupráci SSSR a USA během Druhé světové války, ale také v jiných ohledech. Čtenář se o tom sám přesvědčí po přečtení knihy.

Ze striktně literárního hlediska je kniha "Rudá symfonie" vlastně publikace protokolu výslechu trockisty Christiana (Chaima) Rakovského. S určitou nadsázkou ji ale zároveň lze brát také jako dramatické představení. Buď jako dialog mezi vyšetřovatelem Gabrielem a Rakovským, nebo jako divadelní hru, v níž vystupují tři hlavní postavy. Všechny tři jsou přitom zcela originální a diametrálně odlišné. Rakovskij je fanatik revoluce a komunistický zelóta v pravém slova smyslu. Vyšetřovatel Duval je přesvědčený stalinista, Stalinovi je zcela oddán a také se těší jeho důvěře. Dr. Landovskij je pak v podstatě slušný a charakterní člověk, který byl ke službě pro NKVD přinucen. Ivan LandovskijBodyart Press 2013Kniha, čeština, 144 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.