Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Ingeborg Bachmannová: Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii

Knihy

Ingeborg Bachmannová: Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii

Hodnocení: 1x
  • 4

Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii - Ingeborg Bachmannová. Druhý svazek esejů I. Bachmannové představuje jádro jejího kritického díla. Tvoří ho úvahy zaměřené na literaturu, na filosofii a na hudbu, tedy obory, jimž věnovala specifický zájem a v nichž mohla rozvinout své mimořádné ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.88271
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ingeborg Bachmannová: Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii koupíte i tady

Specifikace Ingeborg Bachmannová: Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 342 Kč

Druhý svazek esejů I. Bachmannové představuje jádro jejího kritického díla. Tvoří ho úvahy zaměřené na literaturu, na filosofii a na hudbu. ... a dál?

Produkt Ingeborg Bachmannová: Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii

Ingeborg Bachmannová: Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii - parametry

Název produktu: Ingeborg Bachmannová: Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 342 Kč
Maximální cena: 446 Kč
Ušetríte až: 104 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii - Ingeborg Bachmannová. Druhý svazek esejů I. Bachmannové představuje jádro jejího kritického díla. Tvoří ho úvahy zaměřené na literaturu, na filosofii a na hudbu, tedy obory, jimž věnovala specifický zájem a v nichž mohla rozvinout své mimořádné schopnosti snoubící pronikavý intelekt s krajní citlivostí. Literatura byla jejím celoživotním údělem a měla rovněž potřebu ji pro sebe poetologicky reflektovat, filosofii vystudovala (studia zakončila rigorózní prací, jež je kritickým rozborem existenciální filosofie Martina Heideggera) a hudbou, jíž se původně chtěla věnovat, se zabývala již od mládí (a také mj. napsala několik libret, kdy spolupracovala se skladatelem Hansem Wernerem Heinzem). Literatuře je věnováno nejvíce prostoru – zprvu se v rozhlasových esejích obracela k představitelům evropské moderny Robertu Musilovi, Marcelu Proustovi a Franzi Kafkovi, později se v recenzích či vzpomínkách přenesl její zájem na současníky (Sylvia Plathová, Thomas Bernhard, Witold Gombrowicz, Giuseppe Ungaretti). Vyvrcholením literárněkritické reflexe jsou Frankfurtské přednášky – pět přednášek o literatuře, které pronesla v semestru 1959/1960 na univerzitě ve Frankfurtu. Z filosofické oblasti jsou velice podnětné její eseje o Ludwigu Wittgensteinovi a Simone Weilové, oblast hudby zastupují mj. úvahy Hudba a básnictví, poznámky o vzniku libret, oslava hudby (poetický text Podivuhodná hudba) i lidského hlasu (Pocta Marii Callas). Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii - Ingeborg Bachmannová od nakladatelství v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.