Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Informační centrum ČKAIT Konzervace jižního průčelí Horního hradu zámku v Českém Krumlově - Václav Girsa a kol.

Knihy

Informační centrum ČKAIT Konzervace jižního průčelí Horního hradu zámku v Českém Krumlově - Václav Girsa a kol.

Hodnocení: 1x
  • 4

Výpravná barevná publikace, věnovaná nedávno dokončené konzervaci Jižní fasády Horního hradu v komplexu staveb českokrumlovského hradu a zámku, které jsou spolu s historickým centrem města národní kulturní památkou a jsou zapsány na seznamu památek UNESCO. Restaurátorské a konzervační zásahy byly prováděny na stavbě ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85627

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Informační centrum ČKAIT Konzervace jižního průčelí Horního hradu zámku v Českém Krumlově - Václav Girsa a kol.

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 548 Kč

Konzervace jižního průčelí Horního hradu zámku v Českém Krumlově - Václav Girsa a kol. od authora Václav Girsa a kol. a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz ... a dál?

Produkt Informační centrum ČKAIT Konzervace jižního průčelí Horního hradu zámku v Českém Krumlově - Václav Girsa a kol.

Informační centrum ČKAIT Konzervace jižního průčelí Horního hradu zámku v Českém Krumlově - Václav Girsa a kol. - parametry

Název produktu: Informační centrum ČKAIT Konzervace jižního průčelí Horního hradu zámku v Českém Krumlově - Václav Girsa a kol.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 548 Kč
Maximální cena: 548 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Výpravná barevná publikace, věnovaná nedávno dokončené konzervaci Jižní fasády Horního hradu v komplexu staveb českokrumlovského hradu a zámku, které jsou spolu s historickým centrem města národní kulturní památkou a jsou zapsány na seznamu památek UNESCO. Restaurátorské a konzervační zásahy byly prováděny na stavbě monumentálních rozměrů a světové proslulosti.

Kniha dokumentuje ojedinělé pojetí ochrany památky, kdy projektanti, památkáři, technici, technologové, restaurátoři a stavební mistři uplatnili konzervační přístup a etiku památkové péče, odvozené z principů české restaurátorské školy. Rozsáhlé plochy originálních gotických a renezančních vápenných omítek, v nástavbě horních pater i omítek barokních, byly po restaurátorském zajištění ohrožených omítkových ploch ošetřeny a zpevněny čirou vápennou vodou. Místy bylo na ploše fasády provedeno až 150 konzervačních cyklů. Podrobný popis technologického postupu, průběžné kontroly ošetřování a konsolidace, zkoušek a ověření kvality zásahu. Tradičními postupy byly opraveny a ošetřeny truhlářské prvky a trojrozměrné architektonické motivy, jako je pozdně gotický arkýř, krytí koruny předsazených zdí, schodišťový rizalit a další.

Konzervace jižní fasády Horního hradu zámku v Českém Krumlově získala letos nejvýznamnější prestižní mezinárodní ocenění v oblasti památkové péče – Cenu Evropské unie pro kulturní dědictví Europa Nostra v hlavní kategorii (realizace). Průběh konzervačního zásahu je dokumentován více jak 160 barevnými fotografiemi, zákresy postupů a průzkumů, historickými kresbami. Výhodná nabídka Konzervace jižního průčelí Horního hradu zámku v Českém Krumlově - Václav Girsa a kol. + poukázka na další nákup v hodnotě 150,- Kč při nákupu nad 950 Kč od Informační centrum ČKAIT v kategorii knihy > | za cenu 548,00 Kč!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.